Laturetki oli fiasko

Parempi olisi ollut, ettei Keuruun-Multia-laturetkeä olisi järjestetty lainkaan. Nyt, kun se tehtiin vasemmalla kädellä, kaikille jäi paskan maku suuhun. Taisi olla pienen piirin pakkojärjestelyä koko torso. Siinä sivussa sai hyvän tilaisuuden mainostaa vaikkapa aiheeseen liittyvää kirjaa.
Haisee ja näkyy läpi.
2887
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

.. Jämsään hiihtelemään, latuja riittää eikä kirjoja mainostella.

Äänestä

Parempi on järjestää Keuruu-Multia umpihankihiihto, niin tälläiset itkijä miehet ja naiset saisivat purkaa agressioitaan laduttomaan maastoon.
Sama kisa olisi voitu järjestää rullasuksikisana Keuruulta Multialle ja takaisin, jos ei olisi lunta.
Autot voisivat kiertää perämettän kautta kylille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kässä kirjoitti:

Parempi olisi ollut, ettei Keuruun-Multia-laturetkeä olisi järjestetty lainkaan. Nyt, kun se tehtiin vasemmalla kädellä, kaikille jäi paskan maku suuhun. Taisi olla pienen piirin pakkojärjestelyä koko torso. Siinä sivussa sai hyvän tilaisuuden mainostaa vaikkapa aiheeseen liittyvää kirjaa.
Haisee ja näkyy läpi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu