Onko kellään tietoa Italialaisen Pietan uusista puoliautomaatti haulikoista? Kaliberissa ainakin kehuivat aseita laadukkaan oloisiksi. Aseita maahan tuo Tamperelainen Kuningas ase. Mallit siis Zephyrus ja Mistral, joista toinen inertia ja toinen kaasu. Suht edullisen Hinnan takia kiinnostavia uutuuksia(ovh normaali 750€ ja gold 790€)
Vastaukset 3
- juanitoz
joko olisi kertynyt kokemuksia kyseisestä haulikosta,itse kerran liikkeessä kopeloinut moista ja oli laadukkaan oloinen,käytäjä kokemuksia vaan melko vähän vielä luettavissa.
- Öykkäri
Joo kaveri osti viime syksynä tuommosen Pietan. Mallia en muista mutta inertia toiminen se on. Joku omituinem ongelma siinä on että kun ampuu niin lukko ei liiku tarpeeksi taakse ja hylsy jää osittain panospesään. Kokeiltiin vaikka mitä panoksia niin aina se välillä teki sen tempun. Ei auttanut vaikka miten puunattiin ja rasvattiin.
- juanitoz
Öykkäri kirjoitti:
Joo kaveri osti viime syksynä tuommosen Pietan. Mallia en muista mutta inertia toiminen se on. Joku omituinem ongelma siinä on että kun ampuu niin lukko ei liiku tarpeeksi taakse ja hylsy jää osittain panospesään. Kokeiltiin vaikka mitä panoksia niin aina se välillä teki sen tempun. Ei auttanut vaikka miten puunattiin ja rasvattiin.
juu siitä on ollu jotain puhetta et inertia malli renkkaa eli onko juuri tämä ampuma ote vai aseen ominaisuus,siitä kun puhetta paljon benelli puolellakin....jos jollain kokemusta mistral versiosta eli kaasu toimisesta niin eikun mielipiteitä tulemaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l271900Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni45692- 67665
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et34558- 52544
Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona30476- 48467
- 38450
- 30444
En pyytele enää koskaan anteeksi mitään sinulta
Olet ollut kohtuuttoman kylmä ja tyly tilanteeseen nähden.45437