Tuhkan kaatopaikalle

Olen suunnittelemassa perennaa paikkaan, mihin on viety tuhkat pesästä. Paikassa kasvaa nyt syreeni, mutta kaipaisin sen viereen perennaa. Mitkähän kasvit mahtaisivat siinä menestyä? Millaista maanparannusta pitäisi tehdä? Osaiskohan joku neuvoa :)
1325
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kannattaako tuhkat laittaa aina samaan paikkaan? Minä levittelen pitkin pihaa aina eri paikkaan, ettei tule mitään kasautumia, missä ei kasva mikään. Joitain kalkinsuosijoita sun kannattais etsiskellä ja joka tapauksessa sekoittaa siihen vähäkalkkista multaa lisäksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


perenna? kirjoitti:

Olen suunnittelemassa perennaa paikkaan, mihin on viety tuhkat pesästä. Paikassa kasvaa nyt syreeni, mutta kaipaisin sen viereen perennaa. Mitkähän kasvit mahtaisivat siinä menestyä? Millaista maanparannusta pitäisi tehdä? Osaiskohan joku neuvoa :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu