Hei!
Pitäisi keksiä häälahja tai useista lahjoista koostuva noin 50-60 € paketti. Kyseessä 25-vuotias pariskunta, joka on ollut yhdessä 10 vuotta: eli ei mitään vuodevaatteita, pyyhkeitä, astiastoja tms.
Haluamme nimen omaan antaa sellaisen häälahjan, että sekä sulhanen että morsian pitävät siitä. Tavallisesti häälahjat ovat sellaisia naisten makuun sopivia koriste-esineitä yms eikä niissä huomioida hääparin yhteisiä mieltymyksiä niinkään.
Rahaa tai lahjakorttia emme halua antaa.
Lahja, josta sekä sulhanen että morsian pitää?
5
1903
Vastaukset
- ravintolaan
mikä sijaitsee parin kotipaikalla. Tai lahjakortti esim. teatteriin -mistä vaan he nyt pitävät...
Näin laatuaikaa hiukan arkeenkin, kun itse eivät enään malttaisi sitä ottaa..- edellinen
...huomasin vasta toteamuksenne lahjakorteista.
Valitettava tosia-asia nyt vain on, että toisen makua on vaikea arvioida, mutta sitä tietoa tarvitaan jos aikoo hankkia jotain tavaraa.
Me saimme häälahjaksi viime kesänä lasitaidetta ja muka-hauskan parisuhdepelin. Molemmat lahjat makaa nyt varaston perällä.
Lahjakortilla ei voi koskaan mennä täysin vikaan!
- takkutukka
vaikka kirjoititkin ettet halua antaa rahaa tai lahjakorttia niin ehdotan silti tällaista. jos pari on lähdössä häämatkalle, anna heille lahjaksi jokin aktiviteetti tai elämys tältä matkalta. esim. jos pari on lähdössä thaimaahan, annat rahalahjan jonka mukaan voit kirjoittaa kortin jossa kerrot lahjoittavasi heille sukelluskurssin tai mitä sitten onkin heidän mielestään mukavaa.
- saat oivan
pilkkikairan. Jos pari on eteläsuomesta niin tuskin tekevät sillä kumpainenkaan hevon vittua näinä leutoina talvina, tasapuolista siis.
- Aino_30
Vaikka se ei olisi antajan mieleen, on se siinäkin mielessä turvallinen, että sen voi halutessaan myydä, ellei pari siitä pidä. Ei ideaalitilanne, mutta sattuu niitäkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 244292
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333493Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543384Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu203328Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1232910Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod282670Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1162350Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint122341MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142155Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S301766