"Sun Herra temppeliis, sun porteistasi käydä,
sisälle pyhyyksiis" ....huomenna...ehkä.
Tänään ei valitettavasti päässyt.
http://www.tornionrauhanyhdistys.fi/
http://www.tornionrauhanyhdistys.fi/ohjelma.html
Ja http://www.helsinginrauhanyhdistys.fi/Toimintakalenteri.html
Sunnuntaisin kello 16 ja 18.
Ja
radio Pookin kautta
Sunnuntaia 17-18.30 Seurat Oulaisista
sisälle pyhyyksiis" ....huomenna...ehkä.
Tänään ei valitettavasti päässyt.
http://www.tornionrauhanyhdistys.fi/
http://www.tornionrauhanyhdistys.fi/ohjelma.html
Ja http://www.helsinginrauhanyhdistys.fi/Toimintakalenteri.html
Sunnuntaisin kello 16 ja 18.
Ja
radio Pookin kautta
Sunnuntaia 17-18.30 Seurat Oulaisista
Vastaukset 17
Vanhimmat
Niin, että voitte halutessanne laulaa ja soitaakin tätä siellä kotona, on nuotitkin. Virsiä on ihan mukava lukea viikonlopun kunniaksi, niissä on paljon puhuttelevaa.
kenhttp://evl.fi/virsikirja.nsf/pudotusvalikko/195?OpenDocument
http://evl.fi/virsikirja
S24 tarjoaa tilaisuuksista (seurat mukaan lukien) ilmoitteluun palstan:
http://tori.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000007&conference=4500000000001219&subcat=2094
Onko asian ymmärtäminen ylivoimaisen vaikeaa? Tästä sääntöjen vastaisesta mainostamisesta on käsittääkseni ennnenkin valitettu.
Lampaat ovat tunnetusti vähän tyhmiä ja seuraavat uskollisesti Paimenta.
Mutta avauksessa oli kyllä muutakin. Siinä kerrottiin siitä ilosta, kun saa käydä porteista sisälle,vaikkakin laulun sanoin.
Etkö ymmärtänyt pointtia?
Ja on moppi aikanaan sopinut Eniron kanssa, että seurailmoitukset saavat olla palstalla. Nehän ovat lestadiolaisuutta ja sopivat tänne. Että, mitä oikein höriset? Miksi se sinua niin kovasti häiritsee?
Sulaa ilkeyttään ne mainoksiaan tänne laittavat.
>Miksi se sinua niin kovasti häiritsee?
Kerro ensin, mihin viittaat pronominilla "se".
Saahan Moppi, Luuta ja Riepu omasta puolestaan sopia mitä vain. Olisi vaan saanut olla sen verran älliä, että olisi sopinut oikean palstan.
Aina tällä palstalla sanotaan olevan vain meitä uskosta luopuneitä, katkeria ja syntisiä ex-vl-uskovaisia.
Miten on mahdollista, että täällä on ihan oikeaoppisia vl-uskovaisia laittelemassa seuralinkkejä? Eihän oikeiden uskovaisten ole kai edes SRK:n mielestä suotavaa olla täällä missä me pilkkaajat naputtelemme koneillamme muka valheita ja potaskaa!
Minä ainakaan en monesti ole nähnyt tällä palstalla aitoja ja rehellisiä vl-uskovaisten vastauksia uskoa koskeviin kysymyksiin, joten siitä päätelmäni. ( nimimerkkejä ämmä ja Jem lukuun ottamatta )
Vai ovatko oikeat uskovaiset vain seuroihin kutsua kuuluttamassa tällä palstalla, eivätkä muuten osallistu mitenkään? Siis lähetystyössä?
vaan sairaat."
Matt. 9:
"12 Mutta kun Jeesus sen kuuli, sanoi hän: "Eivät terveet tarvitse parantajaa, vaan sairaat.
13 Mutta menkää ja oppikaa, mitä tämä on: 'Laupeutta minä tahdon enkä uhria'. Sillä en minä ole tullut kutsumaan vanhurskaita, vaan syntisiä."
Mutta itsekin armon saaneena syntisenä haluan kutsua kaikkia armosta osattomia Jumalan Sanan kuuloon. Ja olla teillä ja aitovierillä, missä joku sydämen halusta on tullut, vaikkapa niinsanotusti ojan pohjalta, etsimään sielunsa hätään ravintoa ja eksynyt raukka tälle harhaliemipalstalle, missä on monenlaisia tienviittoja, että eksynyt ei ikinä kotia löytäisi.
Alunperin tulin kyllä palstalle uteliaisuudesta, ehkä keskustelemaan uskosta, mutta täällä on kyllä mahdotonta keskustella asiallisesti. Herjat lentää ja nuolet sinkoo.
Tuskin täällä
Piti jatkaa: Tuskin täällä vl:iä onkaan. Arvelen, että 1-3 ajoittain. Aikaisemmin ehkä enempi.
>> Ei terveet tarvitse parantajaa vaan sairaat.
Minua eivät teidän juttunne kiinnosta ns. paskan vertaa, mutta kummastuttaa selittely ¨seurailmoitukset saavat olla palstalla. Nehän ovat lestadiolaisuutta ja sopivat tänne.¨ Körteistä tiedän sen verran, että heilläkin tuo seura(n)kipeys vallitsee ja ilmoitukset osataan laittaa ilmoituspalstalle ja poistaa, kun tilaisuus pn mennyt historiaan.
Ei ole Eniron etu poistaa tätä.
Täällä palstalla puhutaan niin paljon potaskaa, että antakaa nyt ihmeessä olla asialliset viestit.
Tämä mainos kuuluu viikottaiseen vakioroskaan, nyt tosin on edistytty sen verran, että on kaikki samassa avauksessa. Vielä kun se oikea ilmoituspalsta löytyisi...
..auttaa kustannuksissa ihan hyvyyttään? En haluasi ylimääräistä roinaa pöydälle. Tietääkö joku, onko kaittumilla varustettuja TFT-näyttöjä markkinoilla?
myynnissä. SRK epäilisi varmaan, että kaittumia käytettäisiin maailmallisen musiikin kuuntelemiseeen. Kysäse Oulun äijiltä.
"Käyttäjätuki on jo vastaanottanut ilmoituksen asiattomasta viestistä.
Tästä viestistä on jo ilmoitettu ylläpidolle."
Tätä viestiäsi lukematta tein hetki sitten ilmoituksen väärässä paikassa olevasta mainoksesta, enkä saanut tuollaista ilmoitusta. Kukahan täältä poistaa nykyään käyttäjävalituksetkin?