loppuu aiheet, niin silloin kilpakiirellä kirjoitetaan Mannerheimisa. He ovat tehneet sinukaaupat Mannerheimin kanssa, ja kirjoittavat tuttavallisesti Marskista. (missä on todellinen kunnioitus)
Mikkeli on täynnä sanaa Marskia.
Jos Mannerheimistä ja nänen korseteistaan puhuttiin, ja viitattiin jopa homouteen saakka, niin mitä on sitten nämä kaikki häntä palvovat ihailijamiehet.
Mikkeli on täynnä sanaa Marskia.
Jos Mannerheimistä ja nänen korseteistaan puhuttiin, ja viitattiin jopa homouteen saakka, niin mitä on sitten nämä kaikki häntä palvovat ihailijamiehet.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mannerheimin kunniaksi tehdä täysin ruotsinkieleinen.
Kunnianosositus Manneheimille.
Kaikki kertaheitolla ruotsinkielelle, kadunnimet ja asuntoalueet jne..
Olisi Mannerheiminkin täällä helpompi liikkua, ja hänellä olisi syvällisempää keskusteluseuraa, omalla äidinkielellään.
Seuraa ei tunnut puuttuvan....
Närhisalo on Närhisalo, ja Mannerheim on Mannerheim. Vai kuka soli....
soli soli, se oli :)
Ja mitä nyt välillä aina vähän siirrellään yhtä patsasta!
Sillähän se kaupungin talous saadaan kuntoon. Mitä niitä yrityksiä tänne turhaan houkuttelemaan kun kaupungilla on jo näin jännittävät tuottavat aiheet.
Elvis ja ukkoporukan Mannerheim.
Mikkelin matkailu nousee räjähdysmäisesti kun
patsas saadaan torille.