ETIHAD paras

Matkalainen

ETIHAD on maailman paras yhtiö. Mikähän olisi toiseksi paras, kun kaikilla reiteillä ei voi lentää Etihadin koneilla?

9

1334

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vähän epäilen

      Voiko joku etiopialainen lentoyhtiö voisi olla maailman paras?

      • MD11

        lentoyhtiö se on. Senkin toope.


      • Matkalainen

        Omasta kokemuksesta voin sanoa, että kaikki pelaa hienosti. (ei ole etiopialainen, vaan arabien). Henkilökunta kohteliasta ja ruoka hyvää. (Ei mitään SASin kiukuttelijoita)


    • kopioiden yhtä

      kokemusta Etihadista. Kyllä sitä muillekin sattuu ja tapahtuu, kuin kotimaisille:

      Vähän menee reilusti ohi aiheen, mutta Oltiin samana yönä Abu Dhabin sumussa odottelemassa.
      Reittinä oli Krabi-Bangkok-Abu Dhabi-Munich-Helsinki. Yhtiö oli Etihad Airways. Lennon piti lähteä Abu Dhabista 1.55. Odottelimme koneessa 5h parempaa keliä, muutama kone pääsi yöllä lähtemään. 7aikaan aamulla kapteeni kuulutti että voidaan käydä terminaalissa ja lento lähtee tunnin päästä n.8:30. Terminaaliin kun päästiin sisälle taululle oli ilmestynyt lähtöajaksi 11.00
      Kukaan ei kentällä tiennyt mistään mitään ja aina ohjattiin eri paikkoihin selvittänmään jatkolentoja... Ruokaa piti saada kupongilla, mutta sitäkään kukaan ei huolinut ja ohjattiin aina toisiin kahviloihin. 11.00 piti lennon lähteä munichiin 11.30 päästiin bussiin jonka piti viedä koneelle odotettiin taas jotain bussin sisällä n.1/2 tuntia Koneessa odotettiin n.tunti ja päästiin liikkeelle 13.00 Koneen päästyä liikkelle tuli aika raikuvat aplodit ja taputukset '

      No ainahan tällaista voi sattua kun matkustaa ja sääoloille ei voi oikeen mitään
      Täytyy silti todeta että pirun hienot koneet Etihadilla on, varsinkin B777!!
      Palvelu kentällä oli kuitenkin todella säälittävää eikä voi paljoa ylistää palvelua lennollakaan...

      Elikkäs ens talvena täytyy käyttää sitä kotimaista, kun pääsee vielä MD11:a

      Tuntuuko tutulta toiminnalta? Siitä vaan A-studioon Etihadin johtaja piinapenkkiin, oli aika ala-arvoista toimintaa, sanoisin.

      • verrata

        johonkin force major tilanteesssa yhtiön toimintaa. Kuka tuollaisiin osaa varautua ja onko se lentokentän henkilökunta sitten etihadin palveluksessa, tuskin.


      • Robin Hood

        Eivät kuitenkaan kiukutelleet kuten SASin virkailija Tukholmassa.
        Finnairhan on muuten oikein hyvä, ruoka vain on huonoa.
        SAS ja Blue-1 on mielestäni liian epäluotettavia ja henkilökunta epäkohteliasta. Niihin tuskin enää nousen jos ei ole pakko.


      • heh heh
        Robin Hood kirjoitti:

        Eivät kuitenkaan kiukutelleet kuten SASin virkailija Tukholmassa.
        Finnairhan on muuten oikein hyvä, ruoka vain on huonoa.
        SAS ja Blue-1 on mielestäni liian epäluotettavia ja henkilökunta epäkohteliasta. Niihin tuskin enää nousen jos ei ole pakko.

        "Eivät kuitenkaan kiukutelleet kuten SASin virkailija Tukholmassa.
        Finnairhan on muuten oikein hyvä, ruoka vain on huonoa.
        SAS ja Blue-1 on mielestäni liian epäluotettavia ja henkilökunta epäkohteliasta. Niihin tuskin enää nousen jos ei ole pakko."


      • Robin Hood
        heh heh kirjoitti:

        "Eivät kuitenkaan kiukutelleet kuten SASin virkailija Tukholmassa.
        Finnairhan on muuten oikein hyvä, ruoka vain on huonoa.
        SAS ja Blue-1 on mielestäni liian epäluotettavia ja henkilökunta epäkohteliasta. Niihin tuskin enää nousen jos ei ole pakko."

        Hehheh, toistit viestini. Oliko siinä mielestäsi jotain kummallista. Minusta on syytä ihmetellä, jos lentokenttävirkailija käyttäytyy sikamaisesti. Ja vielä on ison lentoyhtiön palveluksessa. Jos olisi ollut esin ETIHADin tai KLMn palveluksessa, varmaan olisi saanut heti kenkää. Mutta tuskin SAS on yhtä krittinen henkilökuntansa suhteen.


    • Ja kovaa kulkee

      Hyvä Kimi....ai niin se olikin Ferrari jossa takasiivessä oli jotain tuttua!!!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      248
      17355
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      178
      12333
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      55
      6101
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      69
      4935
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      19
      4930
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      26
      4052
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3625
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      22
      3593
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      140
      3095
    10. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      31
      2435
    Aihe