LINUX aloittelijalle + cdrw ongelma

mikä linux versio olisi paras vaihtoehto aloittelijalle,
tällä hetkellä käytössä = win 98 aopen cdrw ja
asus a7v8x/x emo ja en ymmärrä mix tulee buffer
error 30 % polton aikana ja poltto keskeytyy?
197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos on nopea yhteys voi noita linuxeja latailla useitakin ja etsiä mieluisimman.

Tuo buffer error tulee helposti, jos koneessa on vähän muistia ja poltetaan liian suurella nopeudella.
Kaikki muut ohjelmat pitää sulkea, varsinkin internet, muuten Windows (ainakin XP) menee MS-lle kielimään, että taas siellä poltetaan jotakin ja se kuormittaa konetta niin oaljon, että varmasti tulee bufferihäiriö.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tristan kirjoitti:

mikä linux versio olisi paras vaihtoehto aloittelijalle,
tällä hetkellä käytössä = win 98 aopen cdrw ja
asus a7v8x/x emo ja en ymmärrä mix tulee buffer
error 30 % polton aikana ja poltto keskeytyy?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu