olet seuraavissa kunnallisvaaleissa ehdokkaana
koska tätä palstaa seuranneena olen tullut siihen tulokseen ettet olisi hullumpi ehdokas valtuustoon
ehkä parhaimmasta päästä
-vaikutat järkevältä, sinulla on siis järkeenkäypiä aloituksia, olet kaupungin yhteisistä asioista kiinnostunut
terveisin : minäkin tulisin äänestämään
koska tätä palstaa seuranneena olen tullut siihen tulokseen ettet olisi hullumpi ehdokas valtuustoon
ehkä parhaimmasta päästä
-vaikutat järkevältä, sinulla on siis järkeenkäypiä aloituksia, olet kaupungin yhteisistä asioista kiinnostunut
terveisin : minäkin tulisin äänestämään
Vastaukset 22
Vanhimmat
teen tuon ehdokkuuden kanssa?En tiedä puoluetta mihin lähtisin ehdokkaaksi.Kristillisdemokraatit olisivat lähinnä minun katsomustani,mutta sekin on vielä harkinnan alla mihin johtopäätökseen tulen.
Keskusta pelaa jotenkin likaista peliä ja minä en halua olla tukemassa sellaista meininkiä.
pelaa likaista peliä. Veikkaan, että joku Keskusta vaikuttaja ei vain halua sinua puolueeseen ja sen takia Keskusta on sinun hampaissa. Mene vain jonkun pienpuolueen ehdokkaaksi, on hyvä että vaaleissa on väriä. Yksi asia on vain varmaa se, että Keskustalla on vaalien jälkeen 70% osuus Haapaveden valtuustossa.
Haapavedellä tällä hetkellä 38 prosentin luokkaa äänioikeutetuista,koska liki 40 prosenttia jättää äänestämättä.
Ranta-Antti olisi jo minut huolinut keskustan ehdokkaaksi,mutta näiden kahden valtuutetun ajojahdin takia jouduin perumaan tuloni siihen porukkaan.
siinä entisessä kitinä puolueessa.
enää ole,joten huono siihen on mennä.
se nyt hävis.
keskustan ehdokkaiksi.
yksin kitinäpuolueeseen.
ensimmäisenä keskustaan.
kskustaan, ei ole enään mahollisuuksia.
vasta syksyllä missä porukassa minä olen.
tuulella.
ja tuuliviirimäistä tuo sinun poliittisen kotisi etsiminen. Eihän tuollaista miestä voi eikä uskalla mikään puolue puolue ottaa kontolleen.
Höpöttelee ja mikä vielä pahempaa kirjoittelee tuulet ja taivaat julkisuuteen vailla mitään päätä saatikka häntää mistään asioista. Kyllä lensit komeasti tämän ketjun aloittajan sinulle asettamaan ansaan. Tosiasiahan on se että jos aikoo tosissaan vaikuttaa yhteiskunnallisiin asioihin niin kyllä puolue ja sen edustamat arvot ja tavoitteet pitää olla selvillä jo sanotaanko pikku pojasta lähtien , jos yli viiskymppinen aikainen mies sitä vielä tuossa iässäsi ei tiedä niin voitaneen sanoa junan jo menneen.
jo tarjoukset minulla,joten tässä on vaan valinnan vaikeus mihin menee ehdokkaaksi.
jos miehellä on yhtään niin sanottua selkärankaa , niin ei hän odottele tarjouksia puolueilta, vaan toimii suoraselkäisesti poliittisen taikka muiden syiden ja /tai vakaumuksensa mukaan . Jos alkaa hakemaan tarjouksia ja niiden perusteella yrittää mielistellä kuntalaisia niin olet pahasti hakoteillä. Nim: porvari.
!!!
kakkaan äänestä.
viisi puoluetta on kiinostunut minusta ehdokkaana?
Son taas sitä, maailma pyörii Jussin ympärillä.
Hän "suurmies" kun vedättää tuuliviirimäisillä heitoillaan palstalaisia saadakseen rivejä aiheisiinsa.
Juza VERÄTTÄÄ, vedättää
Kirjoittanut: Wadelmaverätys 9.3.2008 klo 18.30
Son taas sitä, maailma pyörii Jussin ympärillä.
Hän "suurmies" kun vedättää tuuliviirimäisillä heitoillaan palstalaisia saadakseen rivejä aiheisiinsa.
kumittaisin?
Jaacon pässi narussa.