kylhä on taas!!!

kylhän on taas niin turhaa valitusta.. ku ihmiset valittaa kun ei itte osaa mitää tehdä ja sitte valitetaan ja yritetään saaada kaikki ilmasiks ku rahat loppuu... ostakaa hei ees elämä ja jättäkää ne työt ammattilaisille ku itte teette kuiten sutta ja sekundaa ja sit valitetaa et on kaikki väärän kokosii ku on itte pilattu ne vääräl asennuksel
1396
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

erehdyin ostamaan kalliilla keittiöfirmalta "avaimet käteen" toimituksen.

Tilattiin kotiinkuljetus, ja kotiinkanto. Keittiö piti luovuttaa käyttövalmiina.

No kuljetuksia ja kotiinkantoa jouduttiin itse järjestämään, kun ei nää sankarit osanneet eivätkä viitsineet sitä tehdä.

Asennuksista jouduttiin kysymään neuvoa ja neuvomaan näitä asennuksen sankareita. Sitten jouduttiin vielä neuvomaan miten virheet korjataan (luettiin eka asennusohjeista ja sitten kysyttiin valmistajilta) ja maksettiin paljon !! Laskutuskin meni pieleen. Eipä maksettu ylimääräisiä laskuja, hyvittivät viimein.

Kaiken huippu oli kun asentaja ilmoitti, että keittiö valmis ja hän palauttaa avaimet ja haluaisi kuittauksen että asennus on hyväksytty.

Oli semmonen pikku yksityiskohta kuin vesi- ja viemäröintityöt vielä tekemättä samoin kuin suurin osa korjauksista ja joitakin asennuksista.

Valitankin sitä, että Suomessa ei saa edes rahalla hyvää, vaan kaikki pitää tehdä itse jos haluaa kunnollista.

Kyllä mekin oltais saatu se keittiö siinä viidessä kuukaudessa asennettua mikä tolla tv-stä tutulla ammattilaisella meni eikä oltais pystytty pilaamaan niitä kaappeja niin kuin asentaja teki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dfkdfkfk kirjoitti:

kylhän on taas niin turhaa valitusta.. ku ihmiset valittaa kun ei itte osaa mitää tehdä ja sitte valitetaan ja yritetään saaada kaikki ilmasiks ku rahat loppuu... ostakaa hei ees elämä ja jättäkää ne työt ammattilaisille ku itte teette kuiten sutta ja sekundaa ja sit valitetaa et on kaikki väärän kokosii ku on itte pilattu ne vääräl asennuksel

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu