saakos 83vuosmalliin 240 mallin volvoon lyhyempää öljynsuodatinta kun suodatin ottaa likaa kumityynyyn kiinni ja menee joskus paskaks tai sitten moottorin kumityynyjä isommaks että se kone nousis vähän mutta kertokaa jos saa ja mistä saa jos saa KIIRE!!
240
3642637746907
2
729
Vastaukset
- sdkfjsdfj
Näihin Volvon omiin B-koneisiin menee kaikkiin yksi ja sama vakiokokoinen suodatin - osta sellainen - ei vastaa mihinhkään !
- 360
olen havainnut että eri merkkisissä suodattimissa on pientä mitoitus eroa, ainakin Fram on hieman lyhyempi kuin vastaava tanskalainen suodatin.
Pikkuvolvossa lyhyempi suodatin helpottaa vaihtoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 781386
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.1121325Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.181100- 21996
Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet45863Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne114858- 17793
Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n65777- 40667
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..72652