Hyva haamatkakohde

Bali!

Monet on kyselly vinkkeja hyvista haamatkakohteista ja ma suosittelen lampimasti Balin Four Seasons hotelleja. Me oltiin yhteensa viikko Balilla ja yovyttiin puoliks Four Seasons Jimbaran Baylla joka on rannalla ja puoliks Four Seasons Sayanissa joka on viidakossa.

Hotelli on tosi kallis mutta on se sen arvoinen paikka. En ollu koskaan ollu missaan niin ihanassa paikassa. Molemmissa Yksityismokit, jossa privaatti parveke ja oma uima-allas. Tuoreita eksoottisia hedelmia joka paiva omaan huoneeseen.. Sayanissa oli ihana romanttinen tunnelma iltaisin kun kuunteli viidakon aania pimeassa. Maksuun ei kuulu ruoat ja se oli vahan huono homma koska kaikki hotellin ravintolat on melko kalliita ja hotellilta on hankala lahtea pois, ymparilla ei oo oikeastaan mitaan ja kaupunkiin on jonkun verran matkaa. Mutta itsessaan hotellialue molemmissa paikoissa on tosi viihtyisa ja rauhallinen. Paa-asiassa haamatkamatkustajia. Ihmiset on tosi ystavallisia hotellialueella ja ylipaataankin. Nahtavyyksina on joitain hindutemppeleita kaupungissa.

Suosittelen lampimasti noita kohteita. En oo sen jalkeen ollu missaan niin ihanassa hotellissa. Suunnilleen yksi yo maksaa noin 400 dollaria mutta en ole varma koska meidan haamatka ostettiin pakettina lentoineen ja lensimme muuallekin. Kuitenkin hyva sijoituskohde vaikka onkin kallis.

Katsokaa hotellin omia sivuja:
http://www.fourseasons.com/jimbaranbay/
http://www.fourseasons.com/sayan/

2

1083

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • missapplepai

      Hei! Oli mielenkiintoista lukea juttusi Balin -matkastanne. Me menemme naimisiin ensi heinäkuussa ja olemme lähdössä häämatkalle heti häiden jälkeen. Suhaamme nyt kahden vaihtoehdon välillä: NEW YORK ARUBA tai BALI KUALA LUMPUR. Balilla olisi juuri tällainen viidakkohotelli (kupukupubarong -spa) varattuna osa-ajaksi ja osaksi ollaan mietitty juuri tuota Jimbaraa. Tosi vaikea valinta. Koitteko, että ruokailu oli kallista?? Entä tekemiset? Kävittekö retkillä?? Muilla saarilla?? Kuulisin todella mieluusti lisää kokemuksistanne, jos jaksaisit sanailla :)!!

      Ystävällisin terveisin Missapplepai

    • kuulla!

      Olen kerran käynyt Balilla ja rakastuin saareen niin, että päätin jo silloin haluavani sinne häämatkalle. Monessa paikassa olen reissannut, mutta Bali kyllä voittaa mennen tullen häämatkaa mietittäessä.

      Katselin noita hotelleja netistä pari kuukautta sitten ja löysin itsekseni tuon Four Season -hotellin netistä. Olinkin sitä jo pyöritellyt mielessäni, joten tosi kiva kuulla että jollakulla on omakohtaista kerrottavaa! Hinta taitaa olla kyllä hieman enemmän, noin 500 euroa/yö. Emme asu Suomessa, joten ei voida edes ottaa tuollaista pakettimatkaa -enkä ole täältä sellaista Four Seasons -hotellin käsittävää pakettimatkaa löytänytkään. Mutta eipä sitten lopulta väliksi! Toiveissa on viisi päivää Four Seasonissa ja sitten jossakin kulttuurillisemmassa kohteessa viikko (ei jaksa makailla vaan :). Meno- tai tulomatkalla pistäydymme muutaman päivän myös jossakin Aasian kaupungeista, ehkä lempparissani Bangkokissa, riippuen mihin pääsisi kätevästi pysähtymään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      27
      5303
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      3
      4667
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      149
      1633
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      155
      1446
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1270
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1104
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      21
      1084
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      206
      977
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      913
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      839
    Aihe