Mazda5?

Kertokaa kokemuksia Mazda5?
Hyvät ja huonot puolet, vikoja ja tilat?
Riittääkö 1,8 kone painavalla kuormalla?
2751
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itse olen nyt ajanut 2kk 2.0 elegancella ja olen kovasti tykännyt. Tilat ovat erittäin helposti muunneltavissa, mutta keskimmäisen penkkirivin keskipaikka on melko huono istua. Neljälle hengelle auto on todella hyvä. Kojelaudan muoviosat ovat aika helposti naarmuuntuvia mutta muuten en ole vielä törmännyt epäkohtiin. Ainakin tuo 2- litrainen jaksaa ihan hyvin kuormattuna vetää, mutta en tiedä paljonko sillä on eroa suorituskyvyssä verrattuna 1.8- litraiseen.

Äänestä
  • Kiitos vastauksesta, Mazda5 on tilauksessa. Tuntui tosi mukavalta Mazda5 verrattuna esim. vw touran, opel zafira, toyota corolla verso. Tosiaan keskipenkki oli kyllä vähän vitsi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitre kirjoitti:

Kertokaa kokemuksia Mazda5?
Hyvät ja huonot puolet, vikoja ja tilat?
Riittääkö 1,8 kone painavalla kuormalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu