kokemuksia

Miten onnistuu parketin alla ?
1246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

niin mikä ettei.
asennuksen ajaksi voisit sulkea lattialämmön pois päältä. jos parketti tulee suoraan betonin päälle, käytä eristyskerrosta siinä välissä, vähintään 0.2mm muovi tai muovi-rouhe-muovi-kelmua, minkä teippaat yhtenäiseksi levyksi ja reunoista hieman koholle.
Tämä estää kosteuden nousemisen keskeltä lattiaa, mikä saattaa värjätä lautoja kirjavaksi. betonihan on aina märkää.

joissain laminaattien ohjeissa sanotaan, etteivät sopisi sähkölattialämmön kanssa, mutta tätähän sinulla ei ole pulmana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vesikiertoisesta lattialämm... kirjoitti:

Miten onnistuu parketin alla ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu