Pitäis saada koivuista höylälautaa, ja vieläpä Jyväskylän läheisuyydestä. Oisko tietoa mistä?
Starkit, Puukeskukset ja K-raudat voi unohtaa, ei löydy.
Koivulautaa Jyväskylän alueelta
4
1267
Vastaukset
- Tape
Hei. Ihan oikeaa lautaa tuskin mistään löytyy. Pitää ostaa sitä koivu liimapuulevyä, joka on liimattu erillisistä sauvoista, niinkuin parketti. Siitä pitää sitten tarvittaessa sirkkelillä kaventaa. Puutavaraliikeet tätä Oulussa myy, esim. Puukeskus. Löytynee Jyväskylästäkin? Jotkut paikat myy kans ihan leikattuna, eli saat sen oikean levyisenä valimiiksi.
- Tape Puuppolanpuu
- rane
Laihia12 kirjoitti:
Löytyy netistä
Onko siellä meno kovinkin muuttunut viime aikoina?
Nimittäin tarjolla on ollut lähinnä rakennuspuutavaraa ulkovarastosta, kuten noissa starkeissakin. Noihin tarkoituksiin oikein sopiva paikka, mutta ei minusta oikein vastaa kysymykseen.
Ja sitäpaitsi netistä ainakaan Kuukkeli ei löytänyt muuta kuin erilaisia nettihakemistoja. Onko sulla parempaa osoitetta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2313038
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,1252171Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää2181726Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta141705Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!2921540Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita471277- 511243
- 1101065
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan58984- 92975