Stilo, järkevä valinta.

Hinta alkaen 13990 €, siis vähemmän kuin moni pikkuauto. Varustelu on vähintään samalla tasolla kuin kilpailijoilla, samoin stilo on monella muullakin tavalla hyvä auto. Monessa asiassa stilon ostaja on voittaja, stilolla ajavat siis varmasti suosittelevat, nyt kun valikomissa on myös dieseli ja multiwagonkin tulee aivan kohta.
Eli te runsas joukko joka ajelette puntolla, vaihtakaa stiloon, kun tarvitsette isompaa autoa.
81841
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

mikäs mainosmies se siinä kehuskelee:) eikö brovikoita tuu tarpeeks ja kauppa tökkii!?
kävin minäkin sen stilon ajamassa. sanalla sanoen HUONO. ohjaus ihan hanurista, samoin ainakin etupenkit. bravaan verrattuna. ei tuu vaihtoa ainakaan siihen autoon. maksakoot vaan vähän. kait se varusteiden laatukin on halvasta hinnasta johtuen surkeeta. järkeä peliin!

Äänestä
  • Kyllä mielestäni Stilo on erittäin pätevä auto ja täysin kilpailukykyinen muiden merkkien kanssa. Ohjaus ei ole mikään hyvä mutta kyllä sen kanssa toimeen tulee ja samanlaisia ne on muissakin (täyssähköiset)

    Äänestä

  • Nythän sinä valheen laskit,kun moitit Stilon
    etuistuimia ja vertasit niitä Bravaan.Ensimmäinen
    asia,joka minulla Bravassa tökkäsi ja sen huomaa
    myös repsikan puolella istuessa on onnettoman
    pienet etuistuimet,siis ihan lelut.Sen sijaan
    Stilossa on tosi tilavat ja tarpeeksi isot penkit.
    Muuten tunnettu radion liikennetoimittaja Esko
    Riihelä joka ajaa uudella Stilolla,mainitsi
    tärkeimpänä auton valintaperusteenaan uuden Stilon
    hyvät istuimet.Olen samaa mieltä.

    Äänestä

Onhan toi ihan pätevä kärry hintaisekseen! Itsekin vaihdoin just punton ilmastoituun stilo 80:een.

Ainakin omasta mielestäni Stilon suurin (ja ehkä ainoin) ongelma on täysin tunnoton ohjaus. Tiedän, että tohonkin tottuu (200km:n jälkeen ohjaus alko tuntumaan jopa ihan kelvolta), mutta tuntoa sais olla paljon enemmän. Ei meinaan ole kovin mukavaa, kun ohjausvoimat ja ratista saatu palaute on täsmälleen samanlainen kierrettäessä kaupungissa liikenneympyrää 30km/h nopeudella tai kantattaessa moottoriten mutkaista kiihdytysramppia aivan pidon äärirajoilla.

Mm. kun ekalla kerralla testasin stilon rajoja juuri motarin jyrkästi kääntyvässä rampissa (kuiva kesäkeli), niin vähäsen kyllä ihmetytti kun ensimmäinen merkki pidon äärirajoilla liikkumisesta oli renkaiden aiheuttama ulvonta. Ohjaus tuntui em. tilanteessa aivan kevyeltä ja ylitehostetulta. Puntossa ohjaus on toteutettu PALJON paremmin, sillä siinä pidon loppumisen tuntee ratin välityksellä kauan ennen kuin renkaat alkavat vikistä.

Äänestä
  • ohjaus on loistava, city-asennossa, saisi olla vaikka vähän herkempikin, samanlainen kuin vanhoissa jenkeissä.

    Äänestä

  • Omassa Stilossa taitaa olla ohjauksessa vikaa, kun ohjaus on todella tunnokas... paitsi todella hiljaa ajettaessa (0-20km/h).

    Auto on viikon vahna ja mittarissa 900km. Olisivatkohan tehneet muutoskia ohjaukseen?

    Äänestä

  • mähän sanoin että ihan surkee on. bravassa (-99) on todella hyvä tehostus, mutta se onkin tehty perinteiseen tapaan eikä vippaskonstein.
    -niin ja vielä stilon melusta: kone huutaa enemmän kun bravassa.

    Äänestä

  • stiloo kirjoitti:

    ohjaus on loistava, city-asennossa, saisi olla vaikka vähän herkempikin, samanlainen kuin vanhoissa jenkeissä.

    muistaako kukaan kun vuosi sitten yritin vakuutella kuinka mukava, kevyt ja tarkka ohjaus stilossa on? kaikki lehtien vanhat pierut haukku kilpaa ja kehu paskan tahmeita saksalaisten ohjaustuntumia.. omia sanojani muistellen. KEVEYS ON MUKAVUUS JOHON TOTUTTUAAN, KAIKKI MUUT AUTOT TUNTUU MUSEOVEHKEILTÄ (paskalta)! ihanaa että joku on samaa mieltä ja että autojen annetaan parantua, kehittyä vapaasti. rohkeutta hankintoihin, sillä FIAT STILO on laadukas AUTO!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fiat... - Torinosta. kirjoitti:

Hinta alkaen 13990 €, siis vähemmän kuin moni pikkuauto. Varustelu on vähintään samalla tasolla kuin kilpailijoilla, samoin stilo on monella muullakin tavalla hyvä auto. Monessa asiassa stilon ostaja on voittaja, stilolla ajavat siis varmasti suosittelevat, nyt kun valikomissa on myös dieseli ja multiwagonkin tulee aivan kohta.
Eli te runsas joukko joka ajelette puntolla, vaihtakaa stiloon, kun tarvitsette isompaa autoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu