Blue1 Koneen tyyppi/koko

Tietääkö kukaan millaisella koneella Blue1 lentää aamuvuoron 6.20 Helsingistä Kuopioon. Minkä kokoinen kone? Ropeli vai suihkumoottorit? Lentäkö aina samalla merkillä?

Kiitos jo etukäteen järkevistä vastauksistanne
31003
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Avro85/100 tai MD-90. Kun ei ole muita tyyppejä, ja nuo Avro 100:kin taitaa olla poistumassa muistaakseni. Konetyyppi luulisi selviävän kokeilemalla varaussivuilta, näyttääkö tyyppiä siellä. Tuo propelli/suihkujuttu on niin helppo että saat itse päätellä, kuten muutkin puuttuvat tiedot.

Äänestä

Se on ropelikone!! Mä oon pelannu niin paljon simulaattori-pelejä!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


abg kirjoitti:

Tietääkö kukaan millaisella koneella Blue1 lentää aamuvuoron 6.20 Helsingistä Kuopioon. Minkä kokoinen kone? Ropeli vai suihkumoottorit? Lentäkö aina samalla merkillä?

Kiitos jo etukäteen järkevistä vastauksistanne

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu