Ei ollenkaan surkea joukkue kun on kymmenen vuoden jälkeen päässyt nousemaan play offeihin. Se on jo hieno saavutus se.
Jäähyjä pitäs vaan saada karsittuu... ihan turhia ja niin paljon.
Sapko
13
425
Vastaukset
- VaasanMaila
Kyllä SaPkO on surkea.
- Totuus ennen kaikkea hah..
Joku huono joukkue voi loukkaantua. SaPKo on paska!
- ---
Totuus ennen kaikkea hah.. kirjoitti:
Joku huono joukkue voi loukkaantua. SaPKo on paska!
No saahan sitä olla mitä mieltä tahansa, mutta ite kyllä oon ilonen et ne on pärjännyt näinki hyvin.
Ehkäpä teitä vaan pelottaa että he vielä jatkossa nousevatki iskemään nämä nyt huipulla olevat.
:DD
Tämmöinen paskan heittäminen niskaan on sitapaitsi aika kannustavaa, taisteluhalu nousee.:) - en epäile...
--- kirjoitti:
No saahan sitä olla mitä mieltä tahansa, mutta ite kyllä oon ilonen et ne on pärjännyt näinki hyvin.
Ehkäpä teitä vaan pelottaa että he vielä jatkossa nousevatki iskemään nämä nyt huipulla olevat.
:DD
Tämmöinen paskan heittäminen niskaan on sitapaitsi aika kannustavaa, taisteluhalu nousee.:)yhtään, kun on kyse Sanolinnalaisista että paskan heittäminen kiihottaa...ole hyvä vain! SavoRULESia ainakin kiinnostaa kaikki pissa- ja kakkaleikit,,eh eh eh!
en epäile... kirjoitti:
yhtään, kun on kyse Sanolinnalaisista että paskan heittäminen kiihottaa...ole hyvä vain! SavoRULESia ainakin kiinnostaa kaikki pissa- ja kakkaleikit,,eh eh eh!
Eheheh..eheheheh vittu sä oot sitte hauska...EehehehhEhehehhe..
Kyllä sillikauppias-äitisi ja nuohoojaisäsi on varmaan susta ylpeitä. EhehehehEh Eh Eh heheheEh- Runkkurulleen!hoh hoh
SavoRULES kirjoitti:
Eheheh..eheheheh vittu sä oot sitte hauska...EehehehhEhehehhe..
Kyllä sillikauppias-äitisi ja nuohoojaisäsi on varmaan susta ylpeitä. EhehehehEh Eh Eh heheheEhJa taatusti hauskempi kuin sinä, jokaikinen täällä heittää parempaa kuin sinä lampolansiitospässi!
Sä olet täys paska jätkä, joka asuu keskellä ei mitään ÄITINSÄ kanssa!!!!Halooo Peräkamarin POIKA!!!! Olet onneton ja turha ihminen, luusereiden luuseri...tunge niitä pakastemansikoita anukseesi vatipää!
Ylpeä olen SaPKon esityksistä tällä kaudella. Joka vuosi on menty eteenpäin, ensi vuonna sitten vähintään sijalla 6-7
- ninn-
ole sinä vaan ylpee sapkosta ja odota sijaa 6-7. me täällä Turussa juhlistetaan pian TuTon mestaruutta. parin vuoden päästä ollaankin sitten liigassa ja sapko sillä sijalla 6-7 mestiksessä
- mieltä!
SaPKolla oli hyvä kausi, sillä varmana putoajana SaPKO säilytti paikkansa vielä vuodeksi Mestiksessä. Ensi vuonna palataan päiväjärjestykseen. SaPKon tie käy kohti Suomisarjaa. SavoRULESkin voi mennä oman tasoisensa sarjan faniporukkaa. Sekin on liikaa tuolle peräkamarin Rullelle.
mieltä! kirjoitti:
SaPKolla oli hyvä kausi, sillä varmana putoajana SaPKO säilytti paikkansa vielä vuodeksi Mestiksessä. Ensi vuonna palataan päiväjärjestykseen. SaPKon tie käy kohti Suomisarjaa. SavoRULESkin voi mennä oman tasoisensa sarjan faniporukkaa. Sekin on liikaa tuolle peräkamarin Rullelle.
Putsaas poju housusi, lahkeessa pilkottaa jotain ruskeaa.
- miekkonen savosta
SavoRULES kirjoitti:
Putsaas poju housusi, lahkeessa pilkottaa jotain ruskeaa.
Aihetta putsaamiseen onkin, kun olet siihen ruikannut.
- nyt vitsikästä poju?
SavoRULES kirjoitti:
Putsaas poju housusi, lahkeessa pilkottaa jotain ruskeaa.
Voi helvetin idiootti, peräkamarin runkkari. Sinä täs poju olet jos joku. Ammu ittes yhteiskunnan hylkiö....muista keittää äitille puuroo aamulla vai vieläkö äitis tekee sull aamipalaa niii...voi voi junttipojua!
- blackmagictiger
Hyvä jengi...ja varsinkin Jollekkin Junnulle voi olla Hyvänä peliajan Hakupaikkana
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,1194605Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu283346- 203235
Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt472969Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka502846Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1212806Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod182580Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132305MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142125- 82022