Emconcor 2,5 mg

Minulla on sydämen lisälyönteihin lääkityksenä
Emconcor 2,5 mg aamuisin. Uskallanko juhlistaa
pääsiäistä ja juoda esim. 2 siideriä tai pari lasia valkoviiniä???
2940
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ellei mämmijuhlia ole lääkäri tai lääkeseloste kieltänyt,rohkeutesi riippuu itsestäsi.

Äänestä

Heippa!

Minulla on käytössä Emconcor 5 mg jota otan 1 tbl aamulla, ½ päivällä ja ½ illalla, eli 10 mg yhteensä.

Sisätautilääkäri on suositellut otettavaksi päivässä tilkan konjakkia, sillä se tekee sydämen terveydelle hyvää.

Ja niin olen ottanutkin ja todistetusti ovat kolestroliarvoni laskeneet yli 6 : sta 5 luokille. Ja lääkäri sanoi, että se on konjakin ansiota.

Nyt en ole voinut 5. toistuneen antibioottiripulin takia käyttää konjakkia.

Mutta kyllä voit käyttää alkoholia, Emconcor ei estä sitä.

Toivotan oikein hyvää pääsiäisen aikaa ja kevään odotusta!

Ystävällisin terveisin Fat-Butterfly

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mämmiä ja munaa kirjoitti:

Minulla on sydämen lisälyönteihin lääkityksenä
Emconcor 2,5 mg aamuisin. Uskallanko juhlistaa
pääsiäistä ja juoda esim. 2 siideriä tai pari lasia valkoviiniä???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu