täyteen ja täytyy kyl sanoa etten oo päivääkään katunut vaihtoa fordista!
Foordiin en ikinä enään sorru ja KIAssa tuun varmasti pysymään jos tähän malliin jatkuu taival#
Foordiin en ikinä enään sorru ja KIAssa tuun varmasti pysymään jos tähän malliin jatkuu taival#
Vastaukset 25
Vanhimmat
Jos foortista vaihdoit kiaan, niin ei ole kyllä kehumista. No, elämä on valintoja. :/
t. Vecculi
ooppelipoika eksynyt tänne KIAsivuille;)
että focusaikana TODELLAKIN meni huonosti!!
henkisestikin sen takia että verstaskuluihin meni kaikki hynä ja hermot sen mukana;/Vectraan en oo sentään,.... edes minä sortunut;/
Opelihan on olemassa vain sen takia, ettei Foortti
olisi se huonoin auto.
Kyllä saa olla tyytyväinen ajokkiinsa=Kia.
Monet autot on koettu.*Crysy 300m*..bmw ja monta muuta..mutta ikinä ei toy..niss..opeleita..tuu elämään.Niistä kotteroista oli vaan harmia..aina *telakalla* korjattavana..Siis ajetaan autolla josta tykätään.Hintakin on sivu seikka.
Hyviä ajaa. Mutta ovat osoittautuneet varsinaisiksi ruostepesiksi. Siksi en ostaisi, varsinkaan käytettynä.
eikä se ajettavuuskaan focuxes niin hyvä kun jotkut väittää.Se jotenkin makaa niin velttona sil löysäl jousituksellaan et menee kyl kun panssarivaunu suoraan mutta mutkakäytt. ihan keskikastia
Sanoessasi että pysyt tässä merkissä... se on varmasti totta koska vaihtaminen jatkossa ei muuhun kuin vastaaviin korean tuotteisiin onnistu ihan pienellä välirahalla..
sinä "viisas mies" pistät peliin kun vaihdat hieeeeeeeenon mikä lie puppelimobiilisi ylihinnoiteltuun uuteen autoosi??
Kyl on niin suuret rintarottingil puheet taas et
mikähän alemmuuskomplexinen pygmi siel taas oikein viisastelee ja tääl vaan näil KIAn sivuil viettää iltaansa"vaik ei yhtään KIA kiinnosta"
Surullista,sanon minä!
eli olet sitä mieltä että ainoastaan delta hyvittää kunnolla kiasta. No sitten on tyydyttävä deltan merkkeihin joita ovat esim: Mazda, Opel, Ford, Subaru, Saab, Fiat, Chevrolet, Alfa, eikös tossa ole jo aikamoinen valikoima jos kiasta eroon haluaa...
sulla oli ja minkä ikäinen? Ei sillä, ceed on ihan ok mutta mutta ei ainakaan kunnon koneella olevalla focuksella tarvi sen rinnalla kyykkyyn mennä
kun porukka vertaa uutta ceediä johonkin 15 vuotta vanhaan fordiin ja sit ollaan ihan into piukeena että tää nyt on kova sana ja fordissa oli vikojakin. Jos vaihdatte v. 2023 Ceedinne sen vuoden focukseen niin voi olla, että on taasen eri ääni kellossa kumpi on parempi.
vuoden 1,8 zetec trendi farkku ja ei oo kyl 25 vuoden aikana tienpääl ammattiajamiseni mukanlaskettuna yli 100tkm vuodes ollut toista niin sutta alla.
Sellaist ruoste/muu vika autoa ei mun taipaleelle oo sattunut kun ehkä aikoinaan -86mallinen rs eskortti.
Ainoa focus mikä moottoriomin. "ylittää" crdi:n onkin sitten st mutta silloin puhutaan taas ihan eri hinta/kulutus luokista.
Ford on vähävikaisin sarjavalmisteinen auto. Tiedän että olet Kia-myyjä, koska uusi Focus veisi kaikki asiakkaat. Hyvä yritys.
uskoa mihinkään väittämääni....
pääasiahan on että itse tiedän enkä enään astu fordloukkuun.
Mitä tuohon että oisin KIAmyyjä tulee niin ei kuule kun katsoo miten pal kia myy ja vieny fordiltakin asiakkaita, kannata tääl valehdella muuta kun fordmyyjien.
Ajelin 5 vuotta sitten 405 peugeotilla. Olin sitten pilkillä kun yks focusfarmari äijän kanssa juttelin. Mulla oli autossa jälkikäyntii ja sanoin sille että näis vanhois romuis on aina jotain. Äijähän rupes esittelee 2000 mallista focustaa. Ovien alareunat sekä helmapellit oli ruosteessa. Hyvä kun ei silmät tippunut päästä. Äijä kerto et autoo on jo paikkamaalattu. Mut se ei kestä. Sen jälkeen en ole fordii harkinnu. Nyt vanhas mondeos on samaa vaivaa.
Joo ei Ford ainakaan kaikkia Kia-asiakkaita tule viemään, itse en tule koskaan ostamaan Ford-merkkistä autoa, ei vain yksinkertaisesti kiinnosta, kuten ei Opelkaan. Eiköhän tälläkin palstalla ole paljon niitä jotka jakavat mielipiteeni.
sarjavalmisteinen auto. BUAHAHAHAHAHAAAA!!!!!
Fix Or Repair Daily
Kia-kauppias? Miksi juuri Fordin kimpussa, ellei se ole suurin asiakas-imuri?
Niin monet delta-autot myyvät Ford-merkkiä joten enpä usko että täällä myyjät siitä kirjoittelevat...
En ole kauppias. Kunhan otin vähän kantaa. Ja tarina on täysin totta. Huuli pyöreenä kattelin sitä focusta.
On se ihmeellistä huomata miten tuo mun tyytyväisyys KIAan ja mainitseminen fordkauhustani herättää mielenkiintoa.
En olis ikinä voinu kuvitella niin pal fordisteja tsekkaamas itselleen uutta merkkiä.
Ihan hyvä näin jos te ootte 8kk. päästä yhtä tyytyväinen kun minä nyt t:13/3 14350km.
niinpä.mul on helmikuun loppupuolella 07 rek. ciidi. ja ei mitään vikaa tai käyttöhäikkää oo ilmenny. eka vuosihuolto oli viikko sitten ja hinta oli 160 egee kla delta
tehty mutta kuten huomaat niin tämäkin ilta on ollut aika täynnä täällä noita meidän valintaamme vähemmän tyytyväisiä. Se on tuo toisten tyytyväisyys nähtävästi toisten suurin huolenaihe kun näitä lukee.
Eipä muuta kun hyvää matkaa jatkossa sinullekin levollisin mielin.