Puhelinmyyjät!!

Nuorekas 50 +

Tänään taas kaksi myyntiyritystä. Ensimmäinen nainen kysyi, "käytänkö puuvillaisia alusvaatteita". Toinen kysyi, "olenko koskaan kuullut Unelmamatkoista".

Kohderyhminä näyttävät olevan 50 naiset. Puhelinmyyjät ovat rekistereistä tietenkin saaneet puhelinnumeron lisäksi ikäni selville. Olisiko joku soittanut parikymmpiselle tytölle, että käyttääkö hän puuvillaisia alusvaatteita?

Usein nuoret pojanklopit otaksuvat, etten tiedä nykyajan tekniikasta mitään, että "onko sinulla joku, joka osaa asentaa tämän vempaimen?". Sanoin, että olen DI. Tottakai minä osaan.

Yrittäkää nyt hyvät puhelinmyyjät ymmärtää, että meillä 50 naisilla on järki vielä tallella.

6

331

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nyt viimeksi osaa

      jotain tehdä käsillään.

      • eikä mikään tavan-

        amis-inssi, vissi ero!


      • inssillä
        eikä mikään tavan- kirjoitti:

        amis-inssi, vissi ero!

        on vähän toivoa,di on hukattu työmies.


      • kyseli lääkäriltä,

        että voiko sitä tulla raskaaksi, jos sitä on ottanut vaan tuhkaluukkuun? -No tottakai. Mistäs te luulette insinöörien tulevan-, vastasi lääkäri.


    • niin on meillä

      yli kuuskymppisilläkin vaikken ole DI.

    • Tietävät että on järki tallella, ei se siitä ole kiinni!
      Mutta tietävät muös että meillä on rahaa!!!
      Ei nuorille tyhjätaskuille edes kannata kaupata mitään. Ja me olemme vielä sen verran hyvin kasvatettuja että emme haistattele myyjälle emmekä ihan vähällä lyö luuria korvaan.
      Mulle on yritetty monesti kaupata kalaöljy kapseleita. Niitä saa kyllä kaupasta halvemmalla.
      Mutta tänä aamunakin tilasin puhelinmyyjältä lehden. Olen tilannut kai kaikki lehteni puhelin myyjältä. Monesti ihan odotan että joku niistä soittaisi ja tarjoaisi jotain kivaa lhteä.
      Niissä myyjissäkin on niin monenlaista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      189
      1905
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      113
      1033
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      99
      947
    4. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      20
      727
    5. 52
      694
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      42
      588
    7. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      28
      554
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      174
      546
    9. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      518
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      202
      479
    Aihe