Puhelinmyyjät!!

Nuorekas 50 +

Tänään taas kaksi myyntiyritystä. Ensimmäinen nainen kysyi, "käytänkö puuvillaisia alusvaatteita". Toinen kysyi, "olenko koskaan kuullut Unelmamatkoista".

Kohderyhminä näyttävät olevan 50 naiset. Puhelinmyyjät ovat rekistereistä tietenkin saaneet puhelinnumeron lisäksi ikäni selville. Olisiko joku soittanut parikymmpiselle tytölle, että käyttääkö hän puuvillaisia alusvaatteita?

Usein nuoret pojanklopit otaksuvat, etten tiedä nykyajan tekniikasta mitään, että "onko sinulla joku, joka osaa asentaa tämän vempaimen?". Sanoin, että olen DI. Tottakai minä osaan.

Yrittäkää nyt hyvät puhelinmyyjät ymmärtää, että meillä 50 naisilla on järki vielä tallella.

6

324

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nyt viimeksi osaa

      jotain tehdä käsillään.

      • eikä mikään tavan-

        amis-inssi, vissi ero!


      • inssillä
        eikä mikään tavan- kirjoitti:

        amis-inssi, vissi ero!

        on vähän toivoa,di on hukattu työmies.


      • kyseli lääkäriltä,

        että voiko sitä tulla raskaaksi, jos sitä on ottanut vaan tuhkaluukkuun? -No tottakai. Mistäs te luulette insinöörien tulevan-, vastasi lääkäri.


    • niin on meillä

      yli kuuskymppisilläkin vaikken ole DI.

    • Tietävät että on järki tallella, ei se siitä ole kiinni!
      Mutta tietävät muös että meillä on rahaa!!!
      Ei nuorille tyhjätaskuille edes kannata kaupata mitään. Ja me olemme vielä sen verran hyvin kasvatettuja että emme haistattele myyjälle emmekä ihan vähällä lyö luuria korvaan.
      Mulle on yritetty monesti kaupata kalaöljy kapseleita. Niitä saa kyllä kaupasta halvemmalla.
      Mutta tänä aamunakin tilasin puhelinmyyjältä lehden. Olen tilannut kai kaikki lehteni puhelin myyjältä. Monesti ihan odotan että joku niistä soittaisi ja tarjoaisi jotain kivaa lhteä.
      Niissä myyjissäkin on niin monenlaista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      238
      3619
    2. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      57
      3323
    3. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      89
      2807
    4. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      47
      2634
    5. Työvoimatoimisto

      Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve
      Työttömyys
      103
      2329
    6. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      35
      2012
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      100
      1995
    8. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      42
      1865
    9. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      104
      1787
    10. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      69
      1113
    Aihe