Näin synnytetään huhu

3827
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Fiksu ihminen näkee ja kuulee vain sen minkä haluaa nähdä ja kuulla ja tekee siitä "tosijutun"

Äänestä
  • joo mut näin vakavat huhut vois kyllä jättää levittämättä! sit huomaa viimestään kun omalle kohdalle osuu, miten tollaset huhut voi satuttaa asianomaisia

    Äänestä

"Only a fool would take anything posted here as fact."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kannattaako kirjoitti:

Huhunkierrättäjän juttu:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=115&conference=4500000000000012&posting=22000000033502118
Ja tosijuttu:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200803107368600_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu