Hei kaikille!
Olen tässä mietiskellyt että minkälaiselle matkalle seuraavaksi lähtisin. Aurinkorantoja ja myös kaupunkikohteita on tullut kierreltyä aivan riittävästi ja nyt haluaisinkin jotain hieman normaalimatkasta poikkeavaa. En ole aiemmin ollut häämatkalla joten jos jollakin on niistä kokemusta niin mielellään ottaisin jonkinlaisen tietopaketin vastaan. Minua kiinnostaa ainakin että mikä matkatoimisto myy häämatkoja ja minkälaisia kohteita on valittavana? Onko häämatkoja myynnissä ympäri vuoden vai ajoittuvatko ne jollekin tietylle jaksolle? Olen tosiaankin ensimmäistä kertaa lähdössä häämatkalle ja tarkoitukseni olisi olla reissussa viikko ehkä pari. Mikäli häämatkakohteita on valittavana useita niin mielelläni menisin johonkin hieman vauhdikkaampaan kohteeseen kuten Pattaya tai joku vastaava. Yhden hengen huoneen ottaisin lisämaksusta sillä mukanani kulkeva Buddha-patsas ei sänkyä tarvitse.
Otan mielelläni vihjeitä ja vinkkejä vastaan.
Kiitos jo etukäteen ja häämatkoilla nähdään. Terveisin Pellervo
Häämatkalle mutta minne?
2
1327
Vastaukset 2
- kiitoksia nauruista.
Itsekin olen ajatellut vielä avioitua. Motiivina ainoastaan häämatka.
Kohteeksi olen kylläkin ajatellut Pattayaa.
Akkaa en sinne ole ajatellu mukaani ottaa. Voisi jäädä puolestani vaikka kotiin tiskaamaan tai harrastamaan jotain pitsinnypläystä tai mitä ne ämmät ny sitten harrastavatkin.
Mielestäni tällaisen häämatkan vähimmäispituuden pitäisi olla n. 1 kk. Sinä aikana saisi kunnon rusketuspohjat seuraavalle pattiksen matkalle. Samalla matkalla voisi ujosti kysellä alan ammattilaisilta että kuis tulee käyttäytyä vastakkaisen sukupuolen kaa sen kera yöpyessä? Neuvot maksavat 1000 bahtia/ yö.
Neuvojen viisastuttamana on sitten kiva palata vaimon iloksi. Esittelee ruskeaa miestään ylpeänä...
sanailee 27 x Pattiksella.... - mimmi82
Hei!
Itselläni on häämatka vasta edessä ja suuntana intian goa! Tutkimme paljon "häämatka"kohteita.. Siis niitä joita häämatkoina mainostetaan, eroa niillä "tavalliseen" matkaan ei ole kuin hinta ja nimi.. Samaan hotelliin ja saman arvoiseen huoneeseen pääsee halvemmalla kun ottaa ns. normaalin matkan. Maitahan on monia, ei kukaan voi sanoa minne pitäisi lähteä.. Se hän riippuu ainoastaan teistä.. haluatteko kaupunkiin vai rannalle, kauaksi vai lähelle, kokemuksia ja seikkailua hakemaan vai vaan toisistanne nauttimaan.. Itse valitsimme intian koska: Se on tarpeeksi kaukana ja siellä on "talvellakin" lämmin (häät helmikuussa2009) halusimme paikan missä voimme nauttia toisistamme, kauniinta maisemista,luonnosta ja lämmöstä,(erinlainen kulttuuri viehättää myös.) tärkeää on myös saada yhteisiä seikkailuja.. Ei sitä näin kauaksi ihan joka vuosi tule lähdettyä, Norsu safari ja viidakko retket tuovat varmasti ikimuistoisia kokemuksia ja mielenkiintoisia muistoja.. Haluan matkan mitä ei unohda ikinä!! Mieti siis mitä matkaltanne haluat ja mihin hintaan, tee päätös omien kriteereiden perusteella..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va581676Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3651172- 138953
Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu14794Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63622- 41608
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa90568- 46552
- 45498
- 47485