Mulle on tullut tällainen vaiva, että kaksi viikkoa ennen kuukautisia en pysty pidättämään virtsaa. Pissa karkaa, enkä edes huomaa! Varsinkin öisin. Öisin pitää käyttää vaippaa ja päivällä pienempää inkosuojaa.
Lantiopohjalihakset tuntuu olevan kunnossa. Onko tämä joku hormonaalinen juttu? Hormooneihin viittaa, kun vaivaa on vain kaksi viikkoa kuukaudesta. Tämäkin on kyllä ihan liikaa!
Lantiopohjalihakset tuntuu olevan kunnossa. Onko tämä joku hormonaalinen juttu? Hormooneihin viittaa, kun vaivaa on vain kaksi viikkoa kuukaudesta. Tämäkin on kyllä ihan liikaa!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ponnistusinkotenssia mulla ei ole.
auttaisi sun vaivassasi. Kyllä minusta vaivasi johtuu virtsatien limakalvojen kuivumisesta. Alkava vaihdevuosi vaivalta tuntuu. Mulla oli saman tapaista vaivaa, joka hoitui paikallishoito Ovestinpuikoilla.
Virtsateissä ei ole limakalvoja,ne on emätimenpuolella!
Noh, noh! Kyllä on. Suussakin on limakalvot.
Miksi et suran osta Naisten Tena housuvaippoja? Miehille on eriksen Miesten tena housuvaipat ihan samoihin syihin. Miksi et tilaa aikaa tervysasema läkäeille? Mitä pelkäät.Tarvitaessa lähetää sinut naisten tautien poliklinikalle. Painolla on suuri tekeminen virtsankarkailuun,kuin jatkuvalla WC käynnillä.Naiten tautien poliklinikalla sinut tutkitaan ,asia hoidetaan tarvitaessa läkeillä/ leikauskin mahdolista ymm.Kuin sinulle annetaan ohjeet miten opetat itsesi niin sanotuksi vieras koreaksi.Ettet ravaa wc joka hetki.Kohdun lasketumakin voi painaa virtsarakoon ja sinä syy.Kaikki on korjattavissa nyky läketieteen ansiosta.MUTTA EI TÄLLÄ PALSTALLA!