Mulle on tullut tällainen vaiva, että kaksi viikkoa ennen kuukautisia en pysty pidättämään virtsaa. Pissa karkaa, enkä edes huomaa! Varsinkin öisin. Öisin pitää käyttää vaippaa ja päivällä pienempää inkosuojaa.
Lantiopohjalihakset tuntuu olevan kunnossa. Onko tämä joku hormonaalinen juttu? Hormooneihin viittaa, kun vaivaa on vain kaksi viikkoa kuukaudesta. Tämäkin on kyllä ihan liikaa!
Virtsankarkailu
5
1012
Vastaukset
- aloittaja
Ponnistusinkotenssia mulla ei ole.
- luultavasti..
auttaisi sun vaivassasi. Kyllä minusta vaivasi johtuu virtsatien limakalvojen kuivumisesta. Alkava vaihdevuosi vaivalta tuntuu. Mulla oli saman tapaista vaivaa, joka hoitui paikallishoito Ovestinpuikoilla.
- Anonyymi
Virtsateissä ei ole limakalvoja,ne on emätimenpuolella!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Virtsateissä ei ole limakalvoja,ne on emätimenpuolella!
Noh, noh! Kyllä on. Suussakin on limakalvot.
- Anonyymi
Miksi et suran osta Naisten Tena housuvaippoja? Miehille on eriksen Miesten tena housuvaipat ihan samoihin syihin. Miksi et tilaa aikaa tervysasema läkäeille? Mitä pelkäät.Tarvitaessa lähetää sinut naisten tautien poliklinikalle. Painolla on suuri tekeminen virtsankarkailuun,kuin jatkuvalla WC käynnillä.Naiten tautien poliklinikalla sinut tutkitaan ,asia hoidetaan tarvitaessa läkeillä/ leikauskin mahdolista ymm.Kuin sinulle annetaan ohjeet miten opetat itsesi niin sanotuksi vieras koreaksi.Ettet ravaa wc joka hetki.Kohdun lasketumakin voi painaa virtsarakoon ja sinä syy.Kaikki on korjattavissa nyky läketieteen ansiosta.MUTTA EI TÄLLÄ PALSTALLA!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663372Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh453184Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1222688- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä861487- 391330
- 821199