suomalainen turisti?

Pietarin kaupungin johto harkitsee vakavasti
suomalaisten turistien pääsy kielto Pietariin, koska siellä missä suomalainen turisti asuu, aina muodostuu bordelli.
Tehokkain keino prostituution vastaan Venäjällä on suomalainen turistien poisto, koska he ovat suurin huorien asiakaskunta
4242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ja tämän viestin pointti oli vain mollata suomalaisia MIESturisteja,vai? tämä asia on tiedostettu jo pitkän aikaa sitten. Onko se ratkaisu että suomalaisturisteja ei päästetä enää Pietariin? Se vain siirtää ongelmaa sivummalle.
Kannattaisi heidän ehkä kunnostaa oman maansa talous ja saada prostituutio loppumaan, tai edes vähenemään. Siitä olen varma, että niin kauan kuin maailmassa on elämää, miehiä ja naisia, niin prostituutio tulee jatkumaan. Sehän on maailman vanhin ammatti.
Miehet jotka sinne matkustavat huorien perässä ovat yksinäisiä, typeryksiä ja elämässään luultavasti epäonnistuneita. Tai haluavat vain kokea sen mistä ei ääneen puhuta, paitsi halveksuen.
Ne naiset joko valitsevat sen alan tai joutuvat sille alalle. He saavat siitä rahaa ja luultavasti se on heidän ainoa elanto.
Ei siitä tarvitse moittia suomalaisia turisteja, jotka käyttävät heidän palveluksiaan.
Maan pitää ratkaista ongelma, ei siirtää sitä muualle.
Jos näin tapahtuu, että suomalaisilta turisteilta evätään pääsy Pietariin, niin alkaa näitä prostituoituja näkymään täällä meillä enemmän ja enemmän. Ongelma siirtyy Pietarista joko muihin Venäjän kaupunkeihin ja Suomeen. VARMASTI.
En sano että suomalaiset MIESturistit saavat rellestää ja jatkaa samaa mallia kuin ennen. Minuakin yököttää kuulla ja nähdä meijän miehet vauhdissa ulkomailla. Viinaa, rähinää ja naisia.
Jos se eväys tapahtuu niin miten minä ja äitini voimme vierailla Pietarissa, sukuloimassa.

Näin.

Äänestä
  • Suomalaismiehen itsetunto on ollut huono jo vuosikymmeniä!
    Siksi ovat olleet niin kiihkeinä huorien perään; ja siksi heillä useimilla on suomalainen nainen.

    Äänestä

En ole mistään luotettavasta lähteestä kuullut tuollaista

Äänestä

En ole mistään luotettavasta lähteestä kuullut tuollaista

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei, kiitos kirjoitti:

Pietarin kaupungin johto harkitsee vakavasti
suomalaisten turistien pääsy kielto Pietariin, koska siellä missä suomalainen turisti asuu, aina muodostuu bordelli.
Tehokkain keino prostituution vastaan Venäjällä on suomalainen turistien poisto, koska he ovat suurin huorien asiakaskunta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu