Himanka.. voi vitsi mikä junttikylä.. Työmatkalla Oulusta Vaasaan piti pysähtyä Himangalla tankilla ja kahvilla. Kylä näytti tosi nahistuneelta ja tuntu että jotain sisäsiittosta porukkaa siellä vaan asuu. Ihmiset vahtas siihen malliin, niinku ei ois ikinä ennen ihmistä nähneet. Nooh.. kait sen ymmärtää, onhan se outoa kun kylään astuu vieras ihminen jota ei oo ennen nähny, Himangalla kun kaikki tuntee toisensa.
Himanka
4
1452
Vastaukset
- vinkuu
totta helvetissä ne kahtoo tommosia idiootteja jotka tulee sennäköisenä että lehmät piiloon, nörtillä on jakkara peräluukussa. Ihme vaan että sua ei polettu peltoon omaisuuden suojelemisen verukkeella.
- kunta kinte. ...
Et oo nähny vielä mitään.On asiatonta haukkua paikallisia,vakioporukoita,jokka siellä istuvat...Saahan sitä outoa kahtoa,vai saako ??Hyvä paikka tää on,varsinki kesällä.
- kimuli- ...
Olit vaan ohimenossa,joten et voi sen perusteella leimata himankaa,himankalaisia. Katoikko peiliin,jospa naamassasi oli jotain outoa,kun kattelivat ?
- +++
Himangalla just käytettään sanaa "vahtas". Taitaapa olla joku turhautunut oman kylän poika provosoimassa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 427362
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533662Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu473546- 623298
- 512974
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/512832Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342799Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302464IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1851820- 471541