Mulla on ollu flunssaa tosta viime sunnuntaista asti. Su-to oli kuumetta (37,5 enimillään) ja aivastuttaa ja kurkkukipua. To laski kuume pois ja aattelin että se siitä flunssasta. Nenää vaan sai niistää koko torstain. Mutta eikös vaan tänä aamuna (pe)noussut kuume uudestaan..
Poskiontelontulehduksia mulla ei ole koskaan ollut (aianakaan tietääkseni), mutta mitähän oireita sellaisessa on ja milloinkas tämän flunssan kanssa kannattaisi mennä lääkäriin?
Poskiontelontulehduksia mulla ei ole koskaan ollut (aianakaan tietääkseni), mutta mitähän oireita sellaisessa on ja milloinkas tämän flunssan kanssa kannattaisi mennä lääkäriin?
Vastaukset 1
Vanhimmat
Hirveesti liikenteessä tollasta.
Itse olin flunssassa kurkkukivun kanssa reilu viikko sitten 4 päivää. Viime pe menin takaisin töihin. Ja nyt torstaina kuume nousi (37-39) ja yskä tuli ja nyt on ääni ihan nuhanen ja nenä vuotaa ja kurkku hieman kipeä ja kamalat lihaskivut ja päänsärky. Nyt to asti ollut kuumetta, 3. pv tänään meneillä. Aamulla oli vielä 38 otin buranan ja sillä palautu normaaliksi ja nyt päivän pysyny 36 tuntumassa. Että jos tämä vähän alkas helpottamaan ku to eikä pe kuume ei edes lääkkeellä lähteny. Lisäksi lihaskivut ja päänsärky on ollu tän päivän poissa.
Poskiontelontulehuksessa on paineen tunnetta silmien alla poskissa ja sit otassa, pahenee kun laittaa pään alaspäin.
Mut todellakin on paljon liikkeellä tosi sitkeetä flunssaa ja sit että on pari kertaa perä jälkeen kipee.. Töissä ja kaverit sekä perhe on kaikki kärsiny samanlaisesta..