Aina jos katson tai luen jotain top listaa bändeistä, ja ark on siinä, meen melkein shokkiin. Mä aina yllätyn yhtä paljon arkin suosiosta. Sama juttu myös mennessäni keikoille. Kuvittelen, että itseni lisäksi siellä on vain pari tyyppiä. Ainaki yllätyn positiivisesti. Mut mistäköhän tää johtuu? Vaikka The Ark on tosi suosittu Suomes, siitä tehdään silti tosi vähän juttuja lehtiin, ja sillonki ne yleensä jotain levy-arvosteluja, tai lyhyitä juttuja. Miks Arkkia on lehdis niin vähän?
Yllätyn aina, kuinka moni fanittaa arkkia..
3
1447
Vastaukset
- the ark
ehkäpä lehtii tehää niin paljon juttua kun ne ei tajua että pitäisi tehfä enemmän..
- Martin=ihanin
Kaikki jutut ja julisteet arkista tän vuoden aikana mahtuu kevyesti mun huoneen seinille.. Tai oikeestaan oveen ja kaappiin, ku en saa laittaa seinille julistetita -_-
- likemortalsdo
Arkista ei usein juttuja lehdistä löydä, koska se ei ole sellainen massabändi jota jokainen ihkudaateini kuuntelee. The Ark ei siis ole massaa, siinä syy, massabändeistä ja –artisteistahan lehdissä pääasiassa tektiä piisaa.
Olisihan se ihan kiva löytää edes pari artikkelia ko. bändistä / vuosi, mutta enimmäkseen olen tyytyväinen että Ark ei ole, no, sanotaan nyt vaikka ”in”, kuten esimerkiksi Tokio Hotel.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke592852- 1252060
- 921778
- 1631365
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?731331- 621282
- 691165
- 691122
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂731059Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t331007