mumbain lentokentalla odottelua

Olen 26.3 lentamassa Kochi-Mumbai ja ajattelin jaada kentalle odottamaan jatkolentoa suomeen,joka lahtee seuraavana aamuna.Olisko samaan aikaan muita liikkeella,olisi mukavaa seurassa viettaa aikaa,kun sita aikaa on ruhtinaallisesti.
Ja kai siella kentalla voi yon viettaa..
1442
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hei!

Minä olen tehnyt saman eli tullut Kochista puolenyön aikaan Mumbaihin ja jäänyt kentälle odottelemaan aamulentoa. Transit-puolelle (jossa olisi lähes vuodetasoiset lepotuolit) ei pääse kuin pari tuntia ennen lähtöä, joten yön joutuu istumaan melko huonoilla matalaselkänojaisilla tuoleilla, joiden välissä on vielä tylsästi kiinteät käsinojat. Yks vaihtoehto on istua/ maata lattialla, niin minä tein.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


matkustaja suomeen kirjoitti:

Olen 26.3 lentamassa Kochi-Mumbai ja ajattelin jaada kentalle odottamaan jatkolentoa suomeen,joka lahtee seuraavana aamuna.Olisko samaan aikaan muita liikkeella,olisi mukavaa seurassa viettaa aikaa,kun sita aikaa on ruhtinaallisesti.
Ja kai siella kentalla voi yon viettaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu