Töihin Turkulaiseen...

Nyt kannattais!

Tämä on tälläinen kitinä/ihmettely kirjoitelma, joten heikko hermoiset voivat jatkaa seuraavaan keskustelu aiheeseen! Asiaan: Vaikka pikkumaiselta voi vaikuttaakkin,aloin kyllästymään, kun postiluukku kolahti torstai tai perjantai iltana Klo:20-21, saapui keskiviikon Turkulainen, kantaen mukanaan vanhoja mainoksia. Soitin asiasta ja minulle vastattiin näin: Turkulaista ei tarvitse jakaa, jos ei ehdi ja jos ala-ovet ovat lukossa(meillä menee klo:18 ja lehti tulee aina klo:20 jälkeen,jakaja ei asu meidän talossa). Kun kysyin tietävätkö mainostajat, ettette toimita heidän mainoksiaan ollenkaan tai ajoissa, sain kuulla että ovat hyvinkin tietoisia, eikä heitä haittaa vaikka asiakas kunta olisi pienempi. Huomautin myös että lehtiä löytyy, metsästä, lehtiroskiksista tai ja pitkin pihaa, ei ole kuulemma turkulaisen tai jakaajan vastuulla! Joten, eiköhän mennä kaikki palkkalistalle, kun ei tarvi kantaa niitä edes lehti roskikseen! Myös ystäväni joka asuu toisella puolella kaupunkia, kyseli samat asiat ja sai samat vastaukset! On kyllä maailman helpoin lisäansio duuni!

9

776

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kirawaza

      Tää o kyl ihan Faktoidi asia,heh...

    • jakajajass
    • lenin-setä

      Ehkei kannata ihan heti hakea. Tuntipalkka on siinä euron luokkaa.

    • yhdyssanat

      Ihan sama, mitä kirjoitat, kun et osaa yhdyssanoja kirjoittaa.

    • -.-.--

      Itsekin joskus lehden puuttumisesta huomauttaneena sain aivan ala-arvoista palvelua, koska työpaikkani tuolloin oli eräs näistä "isoista" mainostajista huomautin ko. asiasta työpaikalla ja siirtyivätkin postin palveluihin mainostensa osalta.

    • kääk!

      Se on sääntö, eikä poikkeus, että lehdet jää jakamatta tai tulee päivän pari myöhässä. Mitä sitten enää tekee vanhoilla uutisilla ja mainoksilla?

      Se on kyllä mielenkiintoista, jos jaetaan lehtiä sen jälkeen kun ala-ovi on lukossa! Ei kai näille jakajille ole annettu talon yleisavainta? Jakajaksihan pääsee ties ketä, ja tiedä mitä niillä oikeasti on mielessä?!

    • Turku-palvelu on Turun Sanomien omistama jakelulaitos joten sinne ei kannata valittaa ainakaan Turkulaisen osalta.
      Turkulaisen oma reklamonti sivu löytyy lehden tiedoista ja mainoksista kannattaa laittaa firmojen omille sivuille, tosin mainokset ovat voimassa useamman päivän joten 1pv myöhästyminen ei haittaa yritystä.

    • ...niin...

      sekin olisi parempi kuin ei mitään!
      Tänne sitä lehteä ei tule käytännössä ollenkaan.
      Ehkä pari kertaa kuukaudessa se kuin ihmeen kaupalla löytyy laatikosta.

      • awgfa fda haadghajgkajkgakk...

        saatana vittu siit vaa jakamaan paska palkkalla. VIttu mikä saatanan ruma angsti teil o ku pitää perkeleesti saatana valittaa joka vitun asiasta vittu pistää saatana vihaks vittu perkele oikeest menkkää kuseen helvetti saatana


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen väsynyt tähän

      En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy
      Ikävä
      48
      6012
    2. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      243
      5542
    3. Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?

      Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas
      Maailman menoa
      236
      3001
    4. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      85
      2777
    5. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      150
      2515
    6. Olenko mies sinun mielestä outo?

      Saat vastata rehellisesti.
      Ikävä
      71
      2154
    7. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      51
      2041
    8. Millasia unelmia sulla on?

      onko unelmia...?
      Ikävä
      71
      1878
    9. Miten usein toivot

      Tai olet toivonut että olisimme lähekkäin vai toivotko ollenkaan?
      Ikävä
      213
      1794
    10. Miksi et voi tutustua minuun irl?

      Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.
      Ikävä
      187
      1399
    Aihe