jolla on venus jousimiehissä? Entä jos on venus kauriissa?
Millainen on kauris
12
1628
Vastaukset
- ........
Kauriilla, jolla on venus jousimiehissä, piirteitä ovat: kiinnostus ulkomaalaisiin ja ihanteellisuus, korkeahenkisyys ja luottavaisuus, uusien arvojen etsimisvietti, sopeutuvaisuus yhteiskunnan muutoksiin, matkailu.
- näinhän se on;)
kävi ihan naurattamaan koska itsellä on venus jouskarissa ja toi mitä kirjotit, pitää aika lailla paikkansa.
Tää pitää kyllä, ainakin omalla kohdalla, paikkansa silloin kun venus jouskarissa:
"Silmäsi tähyävät tähtiin heti kun rakkaus koskettaa sydäntäsi. Pahempaa ja ihanampaa idealistia saa hakea suurennuslasilla silti sitä löytämättä. Ihastuessasi menetät hetkeksi kaiken arvostelukykysi ja elämä on niin ihanaa."
- S a i l o r
No, sitten kaipaat jatkuvaa seikkailua elämääsi. Sinun on turha ankkuroitua yhteen satamaan, vaan sä seilaat satamasta toiseen:D
Tämä sopii tähän:
http://www.youtube.com/watch?v=NDErgD9YNyc - kaurisnauris
ei puhu eikä pukahda lemmenasioistaan muille. Vaikenee kuin muuri:)
- normikalat
Olen iskenyt silmäni erääseen kauriiseen, jolla on venus kaloissa. Mahtaako se olla hyvä juttu kannaltani, itse olen nimittäin kalat aurinkomerkiltäni.
- kaurisneito
rakastuisi, niin se kyllä haluaisi rakastua juuri sellaiseen, jolla on venus kaloissa, sillä suloisempaa ihmistä ei voisi rakkaudessa löytää:)
- KaurisMan
matkoillani, ja sinne sydämeni jäi. Koukussa olen enkä varmaan koskaan pääse hänestä irti. Kuulin myöhemmin, että juuri tällaisesta tapauksesta oli kysymys, kun esitin ihmettelyni asiasta paikalliselle astrologille. Tunsin sen hellyyden tässä, jota en ole ennen tuntenut.
- kaurisWoman
kyllä muutenkin, mutta tuo lisää kyllä sopivuutta:) Katteeks käy:(
- capricon
kaurisWoman kirjoitti:
kyllä muutenkin, mutta tuo lisää kyllä sopivuutta:) Katteeks käy:(
Olen kylmäksi ja kovaksi haukuttu kauris, jota en todellakaan ole! Olen kuullut että Kalat olisi kaurille sopiva, koska se saa kauriin avautumaan! Mutta missä ne kalat uivat? Haluan omaan verkkooni sellaisen, joka uisi minun liiveihini ja veisi mukanaan.
Onko kaloilla jotain tunnusmerkkejä, eväät? - kaurisWoman
capricon kirjoitti:
Olen kylmäksi ja kovaksi haukuttu kauris, jota en todellakaan ole! Olen kuullut että Kalat olisi kaurille sopiva, koska se saa kauriin avautumaan! Mutta missä ne kalat uivat? Haluan omaan verkkooni sellaisen, joka uisi minun liiveihini ja veisi mukanaan.
Onko kaloilla jotain tunnusmerkkejä, eväät?mutta kaloissa on yks huono puoli, ne uivat niinkuin kalat vedessä joka vedessä. Ei voi oikein luottaa..
- eväät
capricon kirjoitti:
Olen kylmäksi ja kovaksi haukuttu kauris, jota en todellakaan ole! Olen kuullut että Kalat olisi kaurille sopiva, koska se saa kauriin avautumaan! Mutta missä ne kalat uivat? Haluan omaan verkkooni sellaisen, joka uisi minun liiveihini ja veisi mukanaan.
Onko kaloilla jotain tunnusmerkkejä, eväät?mukana.
Termospullo ja eväsrasia,siitä tunnistat ne :D
- löytyy
aurinko Kauriin ja Venus Jousimiehen merkistä. Mulla on myös kuulemma niin paljon Jousimiestä eri planeetoissa astrologisella kartalla, että ns. määräävin merkki mussa on Jousimies.
Kauris ja jousimies ovat toisilleen vastakkaistyyppisiä merkkejä merkityksin, että siinä missä peruskauris on hillitty, elegantti ja vakava (kauriilla tosin on loistava mustan huumorin taju ja kyky sanoa pokerinaamana kaikenlaista), siinä jousimies on hullu, leikkisä, vastuuton, luova. Ja kuten pari tyyppiä ylempänä jo mainitsivatkin jousimiehelle on tyypillistä lennokas idealismi.
Sitten vaan kun aurinko on kauriissa, niin se tuo kuvioihin mukaan jännän realistisen sykkeen, niin että tällaisessa aurinko-kauris/Venus-jousimies-tapauksessa on kuin järki ja tunteet kävisvät vuoropuhelua keskenään. Järki ja tunteet...
Se että jousimies on merkkinä nimenomaan Venuksessa kertoo siitä, että tällainen tyyppi on rakkaudessa ja seksissä leikkisä, saattaa olla seikkailuhenkinen ja hakee kipinää lemmen juttuihin. Jousimies on tulen elementti, kauris maan elementti. Siinähän sitten poukkoilee tulet pöksyissä "maan" pinnalla, sikäli kun siinä pysyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522075
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3301274Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.911156- 1301005
- 35928
- 67909
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31859Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta22793Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59787Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46739