18-v. lahjaks

Oon miettiny pääni puhki, mitä ostaisin lahjaksi kohta 18 vuotta täyttävälle ystävälleni (tytölle). Kiva jos keksis jotain omaperäistä ja hauskaa, eikä mitään "perus" mukia tms.. Ei vaan tuo kekseliäisyys oikein riitä. Eli heittäkääpä hyviä ehdotuksia =)
4832
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

parille kaverille 18-vuotis lahjaksi pullon kirkasta... vettä. Enpä sitten tiedä onko kovin hohdokas lahja, mutta ainakin - omalla kieroutuneella tavallaan - hauska =) Kyl mä tuota uskaltaisin omaperäiseksikin kutsua.

Äänestä

Osta sille mopo

Äänestä

18v lahja :DD

Äänestä

Kommentoi aloitusta


it's me kirjoitti:

Oon miettiny pääni puhki, mitä ostaisin lahjaksi kohta 18 vuotta täyttävälle ystävälleni (tytölle). Kiva jos keksis jotain omaperäistä ja hauskaa, eikä mitään "perus" mukia tms.. Ei vaan tuo kekseliäisyys oikein riitä. Eli heittäkääpä hyviä ehdotuksia =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu