Muualla

on hurja Nightwish buumi menossa.Keikoilla jengi oikeesti elää täysillä mukana ja paikat on täynnä faneja. Milloinkahan Suomessa saadaan se kymmenen tai viisitoistatuhatta täysillä mukana olevaa fania keikalle. Kaisaniemessä, RRockissa tai Tuurissa vai ollaanko niin kankia ettei pystytä heiluttamaan kuin pikkulilliä hieman mukana. Bändistä se ei ainakaan ole kiinni!!!!

HIenoa on että NW on oikeasti suositumpi kuin koskaan! Työvoitto !!
61017
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ei kai sitä tommosta tusinalaulajaa kukaan mee kattoon

Äänestä
  • majailet, jos ei mielytä. Ei muutako takaisin sinne Antin (Tuiskun) omalle osastolle, hop,hop..

    Äänestä

  • Sulle taitaa olla ihan sama kuka siellä hoilottaa.
    Anette saundaa saatanan hyvälle ja on osaava esiintyjä,faktaa eikä fiktiota.

    Äänestä

viime suomen kiertueen yleisö määrä ylittänyt aika paljonkin tuon 15000:tta. Jos bändi olisi heittänut vain yhden keikan suomessa viime talvena niin suomesta ei niin isoa hallia olisi löytynyt että kaikki halukkaat olisi mahtunu mukaan.

Äänestä

no tampereen keikalla ainakii porukka oli täysillä mukana. jo ennen keikkaa oli harvinaisen mahtava fiilis hallissa. on tainnu tuomaskii sanoa, että tampereen keikka on ollu paras aneten kanssa tehty keikka tähän mennessä.;)

pitäs käydä muilla mailla kattomas joskus nw:a. juutuubiroskista kun ei saa todellista kuvaa, pelkkiä parhaita hetkiä keikoilta yleensä..

eiköhän se riipu maan väkiluvustakii ja fanien määrästä, miten paljon keikoille voi saada porukkaa. ja tosiaa kun meillä suomessa on monta keikkaa, nii kaikkien fanien ei tartte tulla samalle keikalle.. mutta joo onhan suomalaiset sellasii kankia:D lisää viinaa, nii yleisö lämpenee.

Äänestä
  • mutta hehkuttamisessa ja fiilistelyssä ollaan vielä vähän pidättyväisiä. No uskon, että kesän keikoilla on täysrähinä päällä. Ei tarvii enää miettiä miten NW on selvinnyt muutoksista.

    Italiassa yleisö fiilisteli kunnolla ja bändikin oli vetänyt täysillä. ( ateenasta ei kukaan halua puhua )

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mozartisti kirjoitti:

on hurja Nightwish buumi menossa.Keikoilla jengi oikeesti elää täysillä mukana ja paikat on täynnä faneja. Milloinkahan Suomessa saadaan se kymmenen tai viisitoistatuhatta täysillä mukana olevaa fania keikalle. Kaisaniemessä, RRockissa tai Tuurissa vai ollaanko niin kankia ettei pystytä heiluttamaan kuin pikkulilliä hieman mukana. Bändistä se ei ainakaan ole kiinni!!!!

HIenoa on että NW on oikeasti suositumpi kuin koskaan! Työvoitto !!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu