Sukupuolet

Mistä erottaa leväbarbin sukupuolen? Minulla on
kaksi pientä ja tuntuu kuin pikkuisen isompi
tyrannisoisi sitä pienempää.
1130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Leväbarbin sukupuolta ei varmuudella tunnista.
Aikuisena naaras voi olla paksumpi ja isompi.
Keskenkasvuisena ei voi sanoa senkään vertaa. Se
on myös parvikala.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sintti kirjoitti:

Mistä erottaa leväbarbin sukupuolen? Minulla on
kaksi pientä ja tuntuu kuin pikkuisen isompi
tyrannisoisi sitä pienempää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu