Gallup:nega vaikka raskaana...

Moi kaikille,
kyselen tässä, että kuinka moni on ollut raskaana, vaikka on raskaustesti näyttänyt negaa?
Onko ollut vaikutusta, että onko tehnyt testin aamulla vai päivällä? (itse olen tehnyt testin clearbluella eilen iltapäivästä, näytti negaa, mutten usko siihen... teen huomenna aamulla uudestaan)
7774
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Hei! Olen tehnyt kaksi kertaa ennen menkkojen myöhästymistä testin terkkarilla. Negaa näytti. Enkä myöskään usko tuohon. Nyt alkaa olla pari viikkoa menkat myöhäs, ja joitain oireita ollut. teen vasta muutaman viikon kuluttua uuden, niin saa 100%varman vastauksen.

Itse en luottaisi siihen testisi tulokseen... Kyllä sen itse tietää jos paksuna on.

Äänestä
  • täällä palstallakin on varmasti vaikka kuinka monia pettyneitä, jotka ovat olleet aivan varmoja raskaudesta. itsekin olin raskaudesta täysin vakuuttunut viime kesänä, mutta negaa näytti ja sittenhän ne menkatkin alkoivat. että näin..

    mutta toivon että olette raskaana!

    Äänestä

minulla näytti kotona tehtävä testi negatiivista ja samaten verestä tehtävä testi. jouduin kovien maha kipujen takia käymään sairaalassa jossa ottivat testin verestä sekä kahtovat ultralla, ja mitään ei näkyny! ja sillon laskujeni mukaan olin rv 5 ja jotain. vasta kun pahoinvointi alko viikolla 7, näytti koti-testikin positiivista. tuloksena on tuo ihana terve tyttö :)

Äänestä

mulla näytti clearbluen todella selvää plussaa heti ensimmäisenä päivänä (illalla) kun kuukautisten olisi pitänyt alkaa.

Äänestä

Moro... tuli vähän kiire lähtö aamulla töihin, niin en sitten kerennyt tehdä tuota testiä uusiksi... huomenaamulla sitten... Edelleen on menkkamaisia kipuja (vaikka edelliset menkat on alkanut viime kuun alkupuolella...tiputteluvuotoa tuli tämän kuun alussa...) ja painetta alavatsassa...Vessassa saa ravata kokoajan... huono olo on päivittäin (etoo/huippaa)... Mutta negaa vain näyttää...

Äänestä

keskimmäisestä raskaudesta kotitesti näytti negaa, mutta terkkarin tekemä testi seuraavana päivänä plussaa, eli raskaana oltiin =)

Äänestä

ON VIRTSASSA ENITEN RASKAUSHORMONIA. JOTEN TEE TESTI SILLOIN.

Ite tein negan kp 27/28, ja plussa kp 29/28.

Nyt viikkoja 11.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


raskaanako86 kirjoitti:

Moi kaikille,
kyselen tässä, että kuinka moni on ollut raskaana, vaikka on raskaustesti näyttänyt negaa?
Onko ollut vaikutusta, että onko tehnyt testin aamulla vai päivällä? (itse olen tehnyt testin clearbluella eilen iltapäivästä, näytti negaa, mutten usko siihen... teen huomenna aamulla uudestaan)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu