Kysyisin koska pitäisi pystyssä olla.Toinen pystyssä ja toinen lerppa,mutta ei ole taittokorva sillä kun katsoo ylös minuun niin silloin kummatkin pystyssä.Pitäisikö alkaa teippaan pystyyn jo.Pentu 12vko???
pennun korvat?
5
5021
Vastaukset
- nousee toinenkin
Eli pentu on niin nuori, että ihan rauhassa voi odottaa toisenkin korvan nousemista pystyyn. Kyllä lapinkoirien korvat nousevat ilman teippauksia. Taittokorvaiset ovat taittokorvaisia ja pystykorvaiset pystykorvaisia, tuskinpa sekä että. Kyllä ne korvat ovat puolenvuoden ikään mennessä todennäköisesti molemmat pystyjä.
- Lappalaiskoiriensa ihminen
Lappalaiskoirien korvia ei ole tapana teipata.
Jos tahdot, voit hommata pillin ja vihellellä sille pillillä vähän... oppii höristämään korviaan ja se toinen nousee paremmin.
Tuo on vielä niin pieni pentu, että kyllä sen korvat ehtii nousta suurimmalla todennäköisyydellä. - Plipetin
meijän pennulla korvien nousu kävi aika salakavalsti siinä 13vko:n kohdalla, tosiaan ensin nousi toinen korva. Kuitenkin aina välillä korvat lörpöttivät muistaakseni vielä 14vko:n kohdalla... mutta kyllä ne siitä sitten. nyt meidän pentusella jo korvat nätisti pystyssä.
- kurotor
... missään tapauksessa. Nousevat kun nousevat ja mikäli eivät nouse niin sitten eivät nouse.
SUOMENLAPINKOIRALLA TAITTOKORVAISUUS TÄYSIN SALLITTUA!
Taittokorvat ovat sallittuja ja täysin samanarvoisia pystyjen kanssa. Korvat voivat myöskin olla eriparia. Ainoastaan täysin lupat ne eivat saa olla.
Nimim. taittokorvainen ihastus veljenä - weebl
kurotor kirjoitti:
... missään tapauksessa. Nousevat kun nousevat ja mikäli eivät nouse niin sitten eivät nouse.
SUOMENLAPINKOIRALLA TAITTOKORVAISUUS TÄYSIN SALLITTUA!
Taittokorvat ovat sallittuja ja täysin samanarvoisia pystyjen kanssa. Korvat voivat myöskin olla eriparia. Ainoastaan täysin lupat ne eivat saa olla.
Nimim. taittokorvainen ihastus veljenäOma suomenlapinkoira urokseni on nyt 6kk ja vaan toinen korvista on noussut jotenkuten pystyyn, mutta toinen lupallaan :/ No ei oikeastaan haittaa kun ei ole näyttelykoira.. olishan se ehkä nätimpi jos molemmat olis ylhäällä ^^
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512