Noissa ruokapaikoissa, joissa itse saa ottaa noutopöydästä, minua harmittaa lautasen kukkuroilleen hamstraajat, jotka eivät sitten kuitenkaan syö läheskään kaikkea ottamaansa ruokaa.
Voihan sitä käydä ottamassa lisää, kun on ensin maistellut ja hyväksi havainnut.
Porsastelua
5
3713
Vastaukset
- etoo
Se on todella inhottavaa, kun ihmiset sotkevat sillä ruualla ja viskelevät parhaassa tapauksessa pizzanpaloja ja muuta pitkin lattioita. Eihän missän muuallakaan saa heitellä ruokaa ympäriinsä. Kerran olen käynyt sellaisessa puffettipaikassa, mutta se kerta taisi olla viimeinen. Kengät tarttuu joka askeleella limsan kyllästämään lattiaan. YÖK.
- Nautiskelija
Mahtoiko paikan nimi olla RAX?
- Kummastus
Taidat kuulua samaan gateogoriaan kuin kerrostalokyttääjät. Mitä ihmettä sinä seuraat toisten syömisiä. Mussuta sinä vain omaa ruokaasi äläkä puutu toisten syömisiin.
- jaa-a
antakaa muiden olla.
- jepjep
Ihmiset käyttäyttyy just tollein ,kun ne pääsee ns.vapaaseen pöytään. Tietyllä rahalla kaikkea niin paljon kun jaksat eli sotke,jätä syömättä,haistattele ympärillesi...5 eurolla tunnut olevan jumala ..
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455220Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1291683Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "511600Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella151589- 141285
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v41210No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol22111081-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171057Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771018Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah60867