Kuka KOK seuraavana?

Ei mene Kokoomukselle hyvin. Häkämies seikoili, sekoili, sekoili USA:ssa, Katainen sekoili, sekoili, sekoili hoitajien palkka-asiassa ja nyt Kanerva sekoili, sekoili, sekoili tekstareita. Ja Mannerheiminkaan ei anneta olla jalustalla. Niinistö-huumaan liittyvä hegemonia-asema on luisumassa kykypuolueen käsistä.
2105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mitäs oli nämä Lipposen asuntosotkut ja autonkuljettajan puhelut Venäläisten ilotyttöihin liittyen? Ettei vaan olis SDP ja media katkeroituneena näidenkin juttujen takana, kun tuli vaalitappio.

Suuressa maailmassa Clinton heitti mällit Lewinskyn kasvoille ja Mitterand vastasi toimittajille "mitä sitten" heidän kysyessään aviottomasta lapsesta.

Tekstarit ovat yksityisasia, ihan sama kenelle Kanevrva niitä laittaa. Moni käyttää työsuhdekännyköitään omiin asioihin, niistähän peritään palkasta maksu.

Tukiaisen sivallus on tehty vaan markkinointimielessä uutta pornoleffaa ajatellen.

Äänestä

Tehyn puheenjohtaja on kokoomuslainen ja kuinka monta vuotta demarihallitus oli tekemättä mitään hoitajien palkoille? Asia otettiin esille ja korjattiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huolestunut kansalainen kirjoitti:

Ei mene Kokoomukselle hyvin. Häkämies seikoili, sekoili, sekoili USA:ssa, Katainen sekoili, sekoili, sekoili hoitajien palkka-asiassa ja nyt Kanerva sekoili, sekoili, sekoili tekstareita. Ja Mannerheiminkaan ei anneta olla jalustalla. Niinistö-huumaan liittyvä hegemonia-asema on luisumassa kykypuolueen käsistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu