Ootteko koskaan haaveillu jostain bonnie & clyde tapasesta elämänvietosta? Että ottais vaan ja lähtis! Mä henkilökohtasesti alan välil oikeen suunnittelemaan sellasta kun on oikein tylsää ja yksinäistä, niin ja vaik just suunnittelemattomuudesta (huhhuh että on piitkä sana) siinä on kyse:) Niinku joku joskus sano; ennemmin päivä tiikerinä kuin sata lampaana! Tai ennen puoli elämää kokonaisena kuin koko elämä puolinaisena? Toisinaan ´(jokatoinenpäivä)tosiaan tuntuu siltä että kohta on pakko tehrä jotain repäsevää, muuten sekoaa lopullisesti..ymn..yleensä menee siihen että ostaa viiniä ja juo sen tunteen pois.
kymysys
pojpäoäåp
5394
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ryhti kondikseen ja oppia elämä on oppimista ettei kaikki mene oman suonikohjuisen masun mukaan.
kirjoitettu on:todellinen valta on taivaan
missähän olen väärässä??
korjaa ryhti. no niin...
tai lukenut liikaa kirjoja. Ei ole olemassa mitään suurta seikkailua, elämä on tylsää ja harmaata, on aina ollut ja tulee aina olemaan. Paras laittaa se telkku kiinni ja tottua ajatukseen.
Bonnie&Clyde olivat rilollisa ja ruumihia saivat aikaan. Ei sellaista voi tehdä.
Mutta ottaa ja lähteä voi muille maille vierahille ja nauttia vieraasta kulttuurista, niin kuin minä olen tehnyt, mutta joskus se täälläkin on harmaata, vaikka aurinko paistaa aina.