muistutus

jumalan valtakunta on kaikille avoin.tehkää parannus ja uskokaa evankeliumi.

onko koko lestadiolaisuus-palstan päätarkotus se että asiastatietämättömät epäuskoset saa valittaa "srk:n järjestämistä hoitokokouksista"??

Nojoo..turha kai tänne on mitään yrittää selittää..helmiä sioille.!
9580
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Valittaminen on juurikin päätarkoitus sekä valehtelu, mutta samapa tuo, jos jotkut haluavat koko elämänsä käyttää s24-palstalle kirjoitteluun ja toisten mustamaalaamiseen.

Äänestä

Niin ja onneksi tuo kys. jumalan valtakunta on avoin myös kaikille poistua sieltä, jotka tahtovat.

T: yks onnellinen eks

Äänestä

Ketjun aloittajalle;





kiitos "arvonimestä" kun sikoihin rinnastat ihmiset jotka täällä ovat nostaneet esille oman elämänsä oikeita kipupisteitä(suhteessa SRK-kristillisyyteen) ja halunneet saada vertaistukea toisilta samoja kokeneilta ihmisiltä.

Onneksi Jumalan valtakunta ei ole kaltaistesi rajattavissa, kaltaistesi jolla ei ole muuta kuin "sika" -vertauksia varattuna ihmisille, Jumalan rakastamille ja Kristuksen kalliisti lunastamille sieluille...ja lahkohenkisen kristillisyyden haavoittamille raajarikoille..

"Kadonneet minä tahdon etsiä ja haavoittuneet parantaa" Sanoo Hyvä Paimen!



V-lestadiolainen siis sanoo "ulkopuoliselle" SIKA

Jeesus sanoo "Tulkaa Minun tyköni te kaikki työn ja (synti)kuormien uuvuttamat, minä annan teille levon"

ja "Vuoret väistykööt, kukkulat horjukoot, minun armoni ei sinusta väisty, eikä rauhanliittoni horju sanoo Herra sinun armahtajasi"

Äänestä
  • mitä on srk-kristillisyys?:o

    Äänestä

  • alottaja kirjoitti:

    mitä on srk-kristillisyys?:o

    vl-lahkolle

    Äänestä

  • synönyymi kirjoitti:

    vl-lahkolle

    lahko..x)

    Äänestä

>jumalan valtakunta on kaikille avoin.tehkää parannus ja uskokaa evankeliumi.

Totta! Jumalan valtakuntaan ovat erityyppiset lestadiolaisetkin tervetulleita.


>onko koko lestadiolaisuus-palstan päätarkotus se että asiastatietämättömät epäuskoset saa valittaa "srk:n järjestämistä hoitokokouksista"??

Tuskin. Käytännössä asiasta tietävät vain valittavat.


>Nojoo..turha kai tänne on mitään yrittää selittää..helmiä sioille.!

Jätä selittelyt sikseen ja tee parannus!

Äänestä

Pitäisikö oikeita hoitokokouksia pitää vain pienessä piirissä?

Äänestä
  • että jos teille yrittää puhua asiaa nii te ette ymmärrä! eli helmiä sioille!

    se koira älähtää kehen kalikka kalahtaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


markku- kirjoitti:

jumalan valtakunta on kaikille avoin.tehkää parannus ja uskokaa evankeliumi.

onko koko lestadiolaisuus-palstan päätarkotus se että asiastatietämättömät epäuskoset saa valittaa "srk:n järjestämistä hoitokokouksista"??

Nojoo..turha kai tänne on mitään yrittää selittää..helmiä sioille.!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu