Tällainen ihan fiksu ja komea mies täällä vaan.. No ihastuin tai kiinnostuin eräästä naisesta ja sit menin rohkeasti juttelemaan vaikka jännitti ihan hirveästi, kun mulla on tunteita sitä naista kohtaan. No niinhän siinä kävi että ois pitänyt jotain lääkettä tai viinaa kaataa alas suusta vatsaan,punastuin ja hymyilin jutellessa niin naama hiukan värähti.. se meni sitten sivu suun. Naiset ei vaan ymmärrä, että miksei tunteita saa näyttää? Joutuu heti nössön kirjoihin. Vaikka en edes ole tavallista ujompi, pikemminkin sosiaalinen.
Naama värisi!!!!
Man -83-
51483
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
SELLASIA KAIKKI. ITSE SAANUT JO VIISKERTAA PAKIT SIITÄ SYYSTÄ KUN OLEN PUNASTUNUT. SIT NAISET VALITTAA ETTÄ MIKSI KAIKKI MIEHET MENEE ISKEMÄÄN KAATO KÄNNISSÄ???? BAHAHUHAHEHAAAA
sä ainakaan mun mielestä ole nössö, jos näytät tunteesi.
Mä ainakin arvostan tollasta,että menee rohkeesti juttelemaan.
Ja sen ihastuksen edessä menee puheliaampikin hiljaiseksi.
Minulla on pariin otteeseen alkanut kanssa naama "väristä", aina sellaisissa tilanteissa jotka tulevat ihan yllättäen ja ikään kuin "säikähdän" niitä. Joku töksäyttää jotain loukkaavaa tai jotain sellaista. Tuntuu yleensä aina poskessa ja kestää vain pari sekuntia, sama meininki kuin olisi elohiiri poskessa. Vaan ei kovin kivaa, aina ajattelen että huomasikohan joku.
Mielestäni sellaiset naiset, jotka punastumisen takia antavat pakit saisivat itseään hävetä!! Mikä on sen hienompaa, jos mies osaa ja uskaltaa näyttää/ilmaista tunteensa, vaikka sitten punastuisikin! Ja mitä nörttiä siinä muka on? Kyllä tää maailma on jo aika kireepiponen, kun kaikkien tarvis olla vaan itseriittosia ja liikaa omanarvontuntosia!
Joten älä pahota mieltäsi tollasista ihmisistä, eivät ole ns. vaivan arvoisia, jos eivät näe yhtään pintaa syvemmälle vaan kiinnittävät epäolennaisuuksiin huomiota! Varmasti on olemassa naisia, jotka osaavat arvostaa huomaavaisuuttasi!
merleena
Sama juttu mulla toi punastuminen. Miehet tuntuu kaihtavan punastelevia naisia ja lähtevät itse niiden kovimpien kikattajien matkaan. Eikös muutama sata vuotta sitten ollut ajatuksena että kaikkien tyttöjen tuli punastua miesten seurassa muuten oli röyhkeä ja häpeämätön:) Itse kuitenkin ärsyynnyn jos joku saa minut punastumaan, ikään kuin vastapuoli olisi voittanut taistelun.