oinas(M)&vesimies(N)

Vesimies(N)

Minkälaisia kokemuksia suhteesta jossa on vemiesnainen ja oinasmies? Onkohan mahdollisuuksia yhteiseen tulevaisuuteen minkälaisia...

2

905

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • prinsessa rohkea

      Mieheni on oinas, itse olen vesimies. Kuumerkki hänellä vaaka, minulla oinas. Yhdessä ollaan kolmatta vuotta.

      Ennen luulin olevani tasainen ja hillitty, mutta räiskyvän mieheni kanssa ollaan menty vuoristorataa kumpikin. Tylsää päivää ei olla nähty!

      Tykkään mieheni lämpöisyydestä, kun itse olen päällepäin viileä, se lämpöisyys ikään kuin houkuttelee minunkin lämpöni esiin. Viileyteni sitten taas ilmeisesti pitää aina silloin tällöin oinaani mielenkiintoa yllä, mutta itsestäni täytyy minunkin antaa, sen oinas haluaa.

      Sormukset on lennelleet tässä liitossa eestaas, mutta tosissaan ei olla erottu kertaakaan. Kumpikin tuntee ja "tietää", että se on tässä.

      Maailmankatsomuksetkin ovat hyvin samanlaiset, vaikka olemme tahoillamme lähestyneet asioita hyvinkin erilaisista suunnista, minä mm. olen ollut uskova ja hän satanisti.

      Parhaimpia puolia toisissamme kummankin mielestä on, että saamme toisemme nauramaan. Hän nauraa minun tyhmyyksilleni ja minä hänen, joten tasoissa ollaan senkin suhteen. Älyllisesti vastaamme myös hyvin toisiamme, oinas on kiinnostunut maailman menosta, ehkä hiukan kuitenkin eri mielessä kuin vesimies. Keskustelut ovat kuitenkin antoisia ja jokapäiväisiä.

      Oinas on oikeasti tosi herkkä, niinkuin vesimieskin siellä pintansa alla. Ehkä tämä on myös yksi yhdistävä juttu, kun kumpikin sen tajuaa.

      Haastetta tässä yhdistelmässä on siis riittämiin, mutta rohkeasti ja sitkeästi läpi naurun vuorten ja kyynelten merien. Miten käykin, minä en ainakaan vaihtaisi kokemusta pois!

      • vesimies nainen

        meillä toiminut jo 30 vuotta


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4188
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      112
      2731
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2232
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      29
      1883
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1843
    6. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1556
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      17
      1400
    8. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      65
      1310
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      132
      1270
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1178
    Aihe