Eli kertokaapa mulle millainen oinasmies on suhteessa?
oinasmies
5
2074
Vastaukset
- minä vain
Juu saman tahtoisin tietää. =) nyt olen seurustellut jo useamman kuukauden oinasmiehen kanssa ja sattuu olemaan ensimmäinen oinasmies. Tuntuu vain liian hyvältä ollakseen totta. Taustalta löytyy 15 vuoden suhde kaksosmieheen ja lyhempi suhde vaakaan. Kaksosen kanssa kokemaani suhdetta en halua toista kertaa kokeilla ja vaakamiehen kanssa on vieläkin erittäin läheiset ystävyyden siteet. =)
- trubaduuriN
erittäin huomaavainen, kultainen, kiltti ja miellyttävä.
Toisaalta itsepäinen, suuttuessaan tulta ja tappuraa (ei tarvitse kylläkään pelätä, harmiton), monta rautaa tulessa eli touhukas; ei malta olla aloillaan edes sairastaessaan.
Tällä kokemuksella, mitä olen tuntenut: lottovoitto! - Ei enää sarvipäätä
Mulla päinvastainen kokemus:alussa oli ihanuuksien ihanuus oinasmies,liian hyvä ollakseen totta ja aivan,totuus oli toisenlainen.Laiska,päällepäsmäröivä vallanpitäjä,joka yrittää hallita kiristämällä,uhkailemalla ja pelottelemalla,jopa nyrkillä,jos ei em. keinot tehoa.Ja pisteenä iin päälle;juoppolallukka,joka oli mestari keksimään syitä juoda,lähes päivittäin piti saada naukku...hyvin tavallinen oli puhelu"voitko tulla töistä lähibaarin kautta,auto on parkkipaikalla enkä ole enää ajokunnossa"...KIITTI MULLE RIITTI!!!
- elämän nautiskelija
Minulla ei tuosta juoppoudesta kokemuksia,mutta rauhattomuus,itsekeskeisyys.Aina piti ottaa ensin hänet huomioon.Parisuhteessahan on kaksi.
Teki myös ihmeellisiä katoamistemppuja.Kun hänelle sopi olis pitänyt ottaa avosylin vastaan.
Ihmeellinen haaveilija......ei uskaltanut toteuttaa haaveitaan.No kai oinaitakin joka lähtöön. - Oinasmies40v
Juu, mäkin olen touhukas, seksihullu, alkoholistinen juoppo, rakastan autohurjastelua, vaaroja, riitoja, oikein tykkään väitellä. Ja ei kukaan nainen kestä vierelläni kauaa, ei tarvitsekaan, minäkin näet oinaana kyllästyn pian samaan naamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 574997
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1774358- 1334033
- 683990
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans533755Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe803562- 1143229
- 572978
- 252756
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p172574