Tiedän ettei toista voi omistaa, mutta onko liian paljon pyydetty, että jätettäis naimisissa olevat rauhaan? Eihän toisen lautaseltakaan saa syödä! Jos täällä on joku joka on pannut jonkun toisen vaimoa, niin olisi kiva kuulla miten sen itelleen voi perustella ja oikeuttaa? Miten omatunto vaiennetaan jos sellainen on?
Irti mun vaimosta!
kirpale
505603
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 50
Vanhimmat
Olipas tekstiä. Eiköhän suhteessa oo aina kaksi ja kyllä se on vaimosi syy jos toisen matkaan lähtee eikä sen toisen!!! Keinosi vaikuttavat aika vähäisiltä, kun tänne tuut huutamaan.
kaikkia netin tarjoamia houkutuksia vastaan. Toiset ovat heikkoja ja johdateltavissa toiset taas johdattelevat. Kun tällaiset kohtaavat soppa on valmis. Minun siippani pyöritti useita naisia netissä ja piti heitä ja heidän tunteitaan pilkkanaan useita vuosia. Lopuksi nämä nettikalastajat olivat vakuuttuneita että he olivat siippani sydämen valittuja ja odottivat vain että heidät kutsuttaisiin lähempään suhteeseen välittämättä siitä että tiesivät kohteen olevan varattu. Miten voikaan huijaria huijata, mutta siihen tarvitaan varsinainen mestarimanipuloija!
vieraisiin pöytiin ei/saa kurkkia.
Hetromaailmaa katselleena ja kokeneena aikoinaan ja sittemmim lesbiseen suuntaan tulleena ja elävänä, ensi kertoja kaisaniemessä olleena sain hyvinkin tuntuman lesbojen käytökseen.
Uudesta naamasta otetaan hyvinkin selkoa ja aiheutetaan kivoja draamoja, tullaan juttelelemaan räkä poskella valuen 3promillen humalassa.. aiheuttaen mustasukkaisuuskohtauksia omassa tyttöystävässä joka sitten pyyhältää paikalle kyselemään uudelta tyypiltä mikä meininki.(Itse selvinpäin ja miettien alunperinkin kuinka päästä tilanteesta eroon).Nyt kyllä tavat selvillä ja ja helppo keino päästä eroon: ala vetää muualle inisemään viskisisko.
Suurimmalle osalle lesboista sormus tai vakava seurustelu on vain haaste tuhota tai pilata suhde, ei kunnioiteta toisen parisuhdetta mitenkään, mitä enemmin vakavampaa sitä haasteellisempi tapaus yrittää vilunkia.
Kyllä heterotkin tekevät näin mutta lesboilla yleisempää ja vähemmän kunnioitusta toisen parisuhteesta, hah mikä se parisuhde oikein on tyyliin.
Pätee se:
Mitä seurustelevampi tai naimisissa oleva sitä kiinostavampi.
Sinkuissa ei ole mitään kiinnostavaa, joku vika oltava kun onkin yksin.
Kuka huutelee mitäkin, näin vain asia on.
Kun on naiselle aina hyvä niin sana kiertää ja kohta porukkaa tunkee kuin Turun Mikaelinkirkkoon. Kyllä hyvä hyvän tuntee.
Alkaa epäilyttää, että parasta olisi pysyä kaukana noista lesboista...
maistellaan kyllä toisenkin lautaselta! :)))
...niin, että ei sitä toista osapuolta voi kokonaan syyttää, vaan pettämiseen tarvitaan aina kaksi. Itse menin vaimoni kanssa naimisiin viime kesänä ja meitä molempia yritetään iskeä aina sillon tällöin. Ei siinä mitään, varsin imartelevaa (onhan mulla varsin hotti vaimo), mutta itsestä on kuitenkin kiinni meneekö siihen mukaan vai ei. Jos tilanne sattuu minun kohdalle niin kiitän mielenkiinnosta ja vastaan olevani naimisissa.
sinä lietsoat sitä kiinnostusta etkä viitsi edes kertoa olevasi varattu. Kun juttua on tarpeeksi venytetty sun liehittelijäs huomaa että sulla onkin suhde toisen kanssa menossa, mutta sen selität sillä että olet eroamassa. Lietsu muuttuu mustasukkaseksi ja uteliaaksi. Kerrot että sun tuleva exä on agressiivinen ja omistava, vuoroin uhkailee sinua ja vuoroin omaa henkeä... saat tämän henkilön inhoamaan sitä ihmistä jonka kanssa elät ja olet onnellinen. Olet saanut aikaan aivan kamalan sotkun ja asiat rupeavat luisua käsistäsi vaikka aioit vaan pitää vähän hauskaa... Terapiaan et usko joten ainoa tukesi on siippasi joka ymmärtää sun vääristyneen psyyken oikkuja. Olet todella rasittava, mutta onneksi oikeasti siipallesi rakas. Sinun käsissä on katkaista ylimääräiset suhteet eikä elämä voi jatkua ennenkuin panet kaiken ylimääräisen poikki. Vinkki: Sinun ei tarvitse olla ystävällinen kenellekään muulle kuin siipallesi.
Eiköhän lähes jokaisen parisuhteessa elävän kohdalle tule niitä hetkiä, jolloin joku muu tulee lähelle tai vastavuoroisesti itse tuntee ihastusta johonkin toiseen. Eihän viehättävät, vaikutuksen tekevät ihmiset maailmasta lopu siihen, kun löytää sen itselleen juuri oikean.
Kun se hetki tulee, on vain oltava itselleen rehellinen ja pantava toiseen vaakakuppiin se mitä mahdollisesti saa ja se minkä mahdollisesti voi menettää. Ja sen jälkeen valittava ja vastattava seurauksista. Aika ihmeellistä saisi tulla, että vastaisin toisin kuin Lila.
Totta kai se imartelee. Tuntuu kivalta. Vähän voi tällainen flirttailija jopa flirttaillakin. Mutta jos on varma suhteestaan ja itsestään, ei ole mitään vaikeuksia sanoa ei kaikelle muulle. Ykisnkertaisesti siksi, etten missään nimessä tahtoisi loukata murua ja hänen luottamustaan millään tavoin. Rakkautta, siis, puolin ja toisin.
...olen aina ihmetellyt lausetta "se vei mun naisen". Olen kuullut sen useasti pettämistilitysten yhteydessä. MIHIN se sen vei ja miten? Oliko kyse kidnappauksesta vai vallan kaappauksesta? Oliko toinen tahdotonta taikinaa, jonka voi vaan kerätä mukaansa ja viedä mennessään?
Jos tässä nyt kuitenkin ikään kuin vastuuhenkilöä haetaan, niin se on se flirttailun kohde ennen kaikkea! Metsästäjiä on aina liikkeellä, eikä sellaista voi kumpikaan estää.
Myöskin tuo sanamuotoilu että on pannut toisen vaimoa on hieman kummallinen, ellei ole kyse väkisin makaamisesta, eli raiskauksesta.
Jokaisella on omatunto ja se on juuri sitä: oma.
Tarkoittaa että kukin huolehtii perskohtaisesti vaakakupeistaan, joilla mittaa valintojaan.
Olkoon vaikka kuinka perskohtanen asia. Vääriä tai häikäilemättömiä valintoja tullaan aina kritisoimaan , eikä se perskohtasuus mitenkään paranna asioita.
...toi olikin hauskasti laitettu toi perskuppi!
Mut määäää-Ä en nyt oikein tajunnu mitä tossa ajoit takaa? Kenen valintoja niinku kritisoidaan? Metsästäjän vai tämän metsästyksen kohteen? (En siis puhu saaliista, sehän muuttuu siksi vasta kun on saatu kiinni...) Vai oliko tää jo ihan eri asiaa??
Niin ja ettei kyssärit loppuis ihan kesken, niin miten niin vääriä valintoja? Verrataanko kahden osapuolen mielipidettä kuitenkin vain toisen tekemästä valinnasta? Vai onko tässä kyse väärän valinnan tehneestä, joka on tullut toisiin aatoksiin?
Ääääh...taisin pudota rattailta...
Tarkoitatko, että vaimosi hyppää kenenkä kanssa vain petiin kuka hoksaa pyytää, onko hän jakorasia vai vailla omaa tahtoa?
Jokin syy vaimollasi on pettämiseen, väsynyt sinuun... turhautunut seksielämäänsä tms. Tuskin häntä kukaan väkisin mihinkään on houkutellut.
väkisin viedä,jos vaimosi pettää saa kyllä syyttää itseään,vaikka tulisi millainen houkutuslintu vastaan niin kyllä pystyy sanomaan ei kiitos jos vaan vähääkään arvostaa ja kunnioittaa omaa puolisoaan.
lähteekö mukaan flirttiin ja siitä eteenpäin pettämiseen saakka. Silloin on suhteessa jotain pielessä jos on tarve pomppia aidan yli. Sitoutuminen mielestäni tarkoittaa sitä, että silloin ollaan uskollisia vaikka minkälaisia houkutuksia tulisi eteen. Joillakin ei ymmärrys riitä siihen ettei varattu ole iskettävissä. Tilanteessa ehkä haetaan heikolle itsetunnolle pönkitystä. Raukkamaista, mutta tätä tapahtuu jopa elävässä elämässä. Näille iskuyrittäjille pitää vaan nauraa ja toivottaa hyvää lentomatkaa, pilvetöntä säätä ja kestävää luutaa matkalla kauas vuorille!
et sä voi sun vaimoo häkissä pitää.... ja määrätä toisen elämää toi voi olla tuho teidän suhteelle..
ja mistä sä voit ikinä olla varma mitä sun vaimo tuntee sitä toista kohtaan ihminen voi joskus olla arvaamaton ... jos se näkee siinä toisessa enemmän haastetta kun sussa takiaisen joka haluu hallita sun ja sen elämää joka ei pidemmän pääle suhteessa tule toimimaan aina elämässä tulee vastoin käymisiä kun tavallinen arki tulee eteen ja liian nopeesti edetään suhteeseen ja muutetaan yhteen huomataan että arki ei olekaan sitä mitä halutiin sen olevan ..... ja toinen huomaa että en haluukaan tätä, tai sitoutua tähän... koska oon vaan jumissa suhteessa,, jossa en oo loppu peleissä onnelinen... ja jos toinen odottaa liikoja, voi ehkä hiukan ahdistuakin, siitä että haluu hallita toisen elämää... miten sä voit kuvittella että, vain se nainen on minua varten?.. ei ketään muuta.. koska elämä ei ole niin yksi seliteistä. että voisi odottaa siltä toiselta, sitä mitä itse haluu saavan, irti toisesta. ihmisetä.
Mitä ihmettä sä teet tollasella vaimolla, joka tekee tollasta? Mä en ainakaan kattelis yhtään vaan laittasin menemään.
Lisäksi olis hyvä miettiä mikä on rakkautta ja mikä on riippuvuutta.
pyyntösi? Omalta osaltani voin vakuuttaa, etten ole syönyt lautaseltasi eikä moinen kiinnosta tippaakaan!
(Mielenkiintoinen rinnastus!)
oletat että se kohdistuisi sinuun, jos et ole mitään tehnyt? Miksi vaakuuttelet sellaista mitä ei tarvitse vakuutella?
Juuri siksi kysyin. Vastata en voi kuin omasta puolestani.
Edelleen minusta on outoa, että rinnastat vaimosi lautaseen, jolta joku voi selkäsi takana käydä syömässä. Oletko nainut esineen?
En tiedä kuka olet enkä niin ollen sitäkään kuka on vaimosi, mutta oman kultani tunnen, ja hän riittää minulle mainiosti.
voin mä maistaa sun vaimos lautaselta,jos se ite sitä tarjoo ja lautasella on jotain herkkua!!
Olen katsos vapaa tekemään mitä tahdon ja se on sun ja vaimos asia mitä te teette.
Kohtelias käyttäytyminen naimisissa olevia kohtaan ja ne pöytätavat niih.
Olen aloittajan kanssa samaa mieltä, että vaimoista pitäkäämme näppimme erossa.
Eli olen myös sitä mieltä, että meillä kaikilla on vastuumme omasta käyttäytymisestämme, emmekä voi aina vedota siihen, että juuri me itse olemme vapaita tekemään mitä ikinä haluamme ja näin ollen sälyttää vastuu pelkästään parisuhteen osapuolille itselleen.
Olen tullut siihen tulokseen, että suhteessa kuin suhteessa on naisen menevä aukko! Ei välttämättä kummankin osapuolen kohdalla, mutta yleensä heikko lenkki löytyy.
nuorilla naisilla on semmonen käsitys,että jos ei asu yhdessä,ei ole kihloissakaan,niin silloin on "vapaata riistaa".Ikäänkuin vielä olis mahdollisuus iskeä toiselta pois.
Pitäisikö mun mennä kihloihin sen vuoksi tyttöystävän kanssa,jotta saisin rauhassa pitää hänet.
Hillitseekö sormus sormessa tätä "saalistusta"?
niin ettei sun kande olla niistä saalistajista huolissasi vaan saaliista. Mitäs jos sun tyttis haluaakin vähän sutinaa, mitäs jos sun tyttis nauttiikin saamastaan huomiosta eikä osaa sitoutua vielä yhden naisen naiseksi? Ei sormus mikään siveysvyö ole.
Ainoa mikä estää sun naisesi päätymästä kenenkään muun sänkyyn kuin sinun, on sun naisesi itse ja hänen tuntemat tunteet sua kohtaan.
Ei sen kummempaa. Jos kunnioittaa toista ja haluaa pysyä luottamuksen arvoisena ja arvostaa suhdetta, ei siinä petetä. Se on valitettavasti niin yksinkertaista.
Elämme hyvin itsekästä ja häikäilemätöntä aikaa, mutta onneksi meitä vastuullisia välittäjiä vielä löytyy..
Kaikilla ei ole sama käsitys toisen kunnioituksesta tai omista oikeuksista. Taitaa olla niin että monelle on kaikki sallittua kunhan itsellä menee lujaa.
...tunnustaa että olen huolissani...
Kai se on ihan luonnollista kun olemme vasta toisemme löytäneet(reilu puoli vuotta).
Kaikki on mahdollista,se että hän ihastuisi johonkin toiseen.Mutta ärsyttää että hänen kaveripiireissäkään ei anneta meille rauhaa,kun meillä on omat juttumme.Bilettäessä tutut ja tuntemattomat kohtelee häntä kuin hän olisi edelleen vapaa,haetaan tanssimaan ja muuta.
Hän on tosi ihana,nätti ja kaikkee.Paljon kavereita ja näin.Mutta kyllä pareille pitää antaa rauha.Kun tietää tytön seurustelevan niin sanomattakin on selvää että eritavalla käyttäytyy sitä kohtaan.
yhä enempi pitää itse kantaa vastuuta ja itse enempi ja enempi olla tietoinen mitä tekee ja tietää mitä tehdä. Jos nykyään luottaa ihmisen fiksuuteen ja kilttiyteen tai tapoihin, ihan varmasti pettyy. Joten mä ainakin en elättele mitään kuplafantasiaan missä luotan ihmisiin ja ihmisen hyvyyteen sokeasti, elämän tosiasiat on muuttuneet sitten männä vuosien.
Yhä enempi jokainen on vastuussa itsestään, ihan kaikessa, ei siinä itkut auta. Voihan sitä sanoa että ihmisten pitäisi sitä ja tätä, ja sitten ihmetellä kun löytyy sitäkin väkeä joka pokailee ketä vain oli varattu tai ei. Voihan sitä päivitellä maailman menoa ja koittaa uskoa ihmisen vähenevään älykkyyteen asioissa. Ihan miten vain.
Sitten kun herää tähän päivään ja alkaa elämään tätä päivää, saattaa asiatkin helpottua ja se ihana tyttis joko on luotettava tai ei, se on elämää, ei pidä luulla että asiat pakottamalla pysyy mitenkään kuosissa.
Ei maailma ole täysin paha, asiat on vain hieman erilaisia kuin silloin kun jotkut oli nuoria.
Rakkaus ei ole mikään mystinen asia vaan monien asioiden summa. Luottamus ja kunnioitus on yksi niistä asioista joita siihen kuuluu. Aina ei osu se Oikea kohdalle ja pettymyksiä tulee enempi kuin onnistumisia.
luulee olevansa ainutlaatuinen, mutta tekevät kuitenkin samoja virheitä kuin edeltäjänsä.
Uskottomuus on ikävä asia, mutta jokaisen parin kohdalle jää hoitaa sellaiset asiat itse. Mitään yleisiä moraali- tai edes täyttäytymissääntöjä ei ole. Vapaassa maassa vapaasti kasvatetut ihmiset tekevät mitä haluavat.
Kaikki mikä liikkuu on vapaata riistaa ja jos joku jää ilman tai menettää omansa hän voi syyttää itseään ja saamattomuuttaan. Vahvemman laki määrää kohtalomme. En kuitenkaan pitäisi tätä edistyksellisyytenä vaan pikemminkin taantumana. Näyttää siltä että ihminen on ihmisyyden heikoin lenkki.
En usko että sormus tai yhdessäasuminen muuttaa asiaa millään tavoin. Tieto, että toinen on varattu, sen pitäisi riittä meille kaikille innokkaille kosijoille.
Täältä saat ainakin tukea ajatuksillesi. Ihan samaa mieltä. Kannattaisiko harkita jopa kaveripiirin vaihtamista.?
aukko..
niin ei ole vaaraa että kenenkään vaimoa pannaan. Jos suhdetta pidetään yllä vaikka ei enään ole mitään yhteistä kuin ehkä omaisuutta, vaimoa sattaa joku pannakkin ja ei siinä tapauksessa mun omaatuntoa kirpaisisi.
Kyllä se nyt vaan on niin että jos joku pettää niin ei se ole sen syy jonka kanssa se pettää, syy löytyy aina jostain muualta.
Pitäkää huoli vaimoistanne, parisuhteistanne, jos haluatte yksinoikeuden siihen "lautaseen".
Jos vaimo pettää, yleensä syy on vaimon kyvyssä sitoutua tai parisuhteesta puuttuu jotain. Helppoahan se on haukkua seurausta eikä miettiä syitä tapahtuneeseen.
joka iskee lusikkansa toisen soppaan. Ulkopuolinen ei tiedä kuin sen mitä hänelle kerrotaan, eikä siinä tule koskaan koko totuutta ilmi joten hänen vastuullaan on olla rikkomatta kahden ihmisen huonoakin suhdetta itsekkään, ehkä yhden illan huuman takia. Ehkä hänestäkään ei olisi himojen kohteen onnelliseki tekijäksi!
ulkomaanmatkallaan pettämässä, miehen kanssa. Tää tuli helkkarin isona pommina mulle ja nyt tässä sitten omat ajatukset onkin sekaisin. Mut eikai suhde voi jatkua kun toinen totesikin olevan bisse ja kaipaa seksiä miehen kanssa. Samaan aikaan väittää rakastavansa mua mutta..
Eli ei mikään mitä tekisin toisin vois muuttaa tätä piirrettä mun vaimossa, mieheksi kun en voi muuttua. Sinne meni se "unelmien nainen"..
Sama se minkä kanssa pettää. Se että pettää miehen kanssa ei ole mikään puolustus eikä se johdu sinun riittämättömyydestä vaan vaimosi omista identiteetti-ongelmista. Jos rakastat häntä sellaisena kun hän on sinun on puhuttava hänen kanssaan. Jos tuntuu että et jaksa bisse-problematiikkaa tai uskottomuutta ylipäätään on ehkä parempi erota sovussa. Raskasta, mutta parempi kuin pitkä kärsimys ja epätietoisuus.
mikä ratkasu on oikein. Vaimo pyytää etten hätiköisi vaan puhuttais rauhassa mutta SILTI hän ei pysty olemaan uskollinen. On pettänyt kaikissa suhteissaan ja meinas itse ettei tiedä pystyykö koskaan olemaan uskollinen kellekään.
Todellakin rakastan ja paljon, ois helpompaa jos pystyisi vihaamaan mutta eikait sitä mitään tunteillensa voi. Bisseys itsessään ei mua häiritse mutta se ettei voi olla uskollinen onkin isompi ongelma..tai pysty olemaan uskollinen monta vuotta ja mitä sitten tapahtu , en tiedä.
Ahistaa tosi paljon kun ei kuitenkaan haluaisi menettää kun on yhteinen koti ja kaikki virallistettu..mutta eihän sekään ole tae uskollisuudesta.
petti..kun tämä mies oli erilainen kuin muut kuulemma..ja seksi oli hyvää ym.
Taidan pysytellä suosiolla naisista kaukana kun aina törmää tietynlaisiin ihmisiin vaan.
koskaan. Hän ei tiedä mitä rakkaus on. Ei ole arvoisesi nainen.
Kaikki osapuolet ovat vastuussa yhdessä. Pettäjä, ulkopuolinen ja pettäjän puoliso.
kun et edes tiedä mistä on kysymys.
että vaimollasi on riippuvuus? Öööhh, siis seksiin, pettämiseen? Vai toimiiko hän jonkun vanhan kaavansa/ haavansa mukaan?
Onko hänellä halua olla uskollinen? Tajuaako hän miten paljon pettäminen satuttaa toista/ häntä itseään? Onko selvitetty, että MIKSI hänen ikäänkuin on "pakko" pettää, tässä tapauksessa siis "vain" hypätä sänkyyn jonkun kanssa? Älä nyt käsitä väärin, en väheksy sitä, mutta jokuhan häntä vie ja ajaa noihin tilanteisiin.
Olen myös sitä mieltä, että se on ihan sama pettääkö miehen vai naisen kanssa. Itse pettäminen on se juttu tässä. Oire. Seuraus. Syy pitäisi saada selville, muuten kaikki suhteet tulevat tyssäämään tähän samaan asiaan.
Jotenkin sä vaikutat valmiilta ikäänkuin ehkä antamaan anteeksi hänelle? Omalta osaltani joskus rankankin pettämisen kohteeksi tulleena muistuttaisin tällaisesta asiasta, jos suhdetta kuitenkin aiotaan jatkaa: pystytkö myös unohtamaan, jos annat anteeksi. Eli millaisen loven luottamukseen tällainen tekee... luottamus on rakennettava kokonaan uudellen, nimittäin ja aivan eri lähtökohdista. Mulla se ei onnistunut silloin aikanaan, mutta se ilmeni vasta jonkin ajan kuluttua pettämisistä.
Mahdotonta se ei ole, mutta helvetin vaikeaa, suorastaan tuskallista.
Tsemppiä oikein tosissaan varsinkin sulle!
kuitenkaan riippuvuutta.. Tällanen vastaava tilanne oli kun tavattiin mutta silloin se oli helpompi unohtaa..
Sitä halua olla uskollinen..en usko koska käsittääkseni ei itekään tiedä haluaako/pystyykö oleen uskollinen. Nyt varsinkin kun tapasi sen ihanan miehen ja huomasi että kykenee myös miesten kanssa oleen, nautinnolla. Tää hänen mukaan "vain tapahtu" ja itse halusi tosi paljon viettää yön juuri tän miehen kanssa.
Mulla taas järki ja tunteet ei mene käsi kädessä. Rakastan paljon mutta järki kertoo ettei tämä liitto voi toimia koska selkeästikään mun puoliso ei kunnioita/rakasta niinkuin mä käsitän nämä asiat. Eihän ero koskaan ole helppoa ja se ajatuskin repii kahtia..toisaalta, onko mulla ees vaihtoehtoa? Eikä mun päätöksillä kuiteskaan ole painoarvoa pahemmin koska hän se miettii mitä haluaa..ei edes itse tiedä haluaako mut vai miehen vai monia muita..
Kuten sanoit, en tiedä voisinko unohtaa. EHKÄ jos olisi kyse ollut vain puhtaasta seksistä mutta kun kuulostaa siltä että oli myös tunteet mukana..(on "hehkuttanut" jonkin verran...)
Kauheelta tuntuu kuitenkin se ettei enää tehdäkään yhdessä asioita, ei matkustella eikä mitään "meidän juttuja".
että juuri SINÄ olet arvokas! Kohtele itseäsi arvokkaasti, mitä se sitten ikinä juuri sinun tapauksessasi sinulle tarkoittaakin.
Joskus uusi lehti on vaikea kääntää, vaikeampaa jopa kuin jäädä piestäväksi henkisesti, mutta olen varma, että lehti kannattaa sittenkin kääntää. Takeita ei ole, että kaikesta seuraa heti parempaa, mutta jossain vaiheessa sitäkin tulee.
ja ei todella ole helppoa. Vaikeaa ja pelottavaa.
Nyt tuntuu muutenkin et vain minä kärsin siitä että ollaan umpikujassa. En haluais hätiköidä...ehkä mun sisällä elää vielä toivo että jos kaiken saisi takaisin ja kaikki olisi hyvin mutta samaan aikaan en todellakaan tunne oloani hyväksi saati rakastetuksi.
etta kun kaiken saa taas takaisin, hyväksi, niin taas romahtaa.
Sun pitää olla itelles kaikista kaikkein rakkain!
mä luulen ett kunhan tää pahin shokki laantuu niin osaa nähdä järkevämmin kokonaistilanteenkin.
Mun silmät ei oo tainnut aueta vielä kunnolla johtuen suureksi osaksi siitä että viikko sitten (ennen tota matkaa) kaikki oli "hyvin"..
Nyt ei oo voimia muuhun ku et pystyy duunissa käymään ja pitään ittensä jotenkin pystyssä.
Yritä jaksaa! *halaa ja rutistaa sua*
keskellä pienetkin ystävälliset sanat lämmittää niin paljon.
Ihan kuin olisi räsäytetty märällä rätillä naamalle.
Petetyksi tuleminen on niin PERSEESTÄ!