Oli hyvä että televisiossa näytettiin uralin pihlaja.Kyllä päälahtarin maine on lokaan täysi syy mennä.Kuinka paljon hän tappautti toisia suomalaisia.Punaisten jälkeläiset ja sukulaiset ,suuret kansanjoukot vihaavat häntä edelleen erityisesti syyttömien ihmisten murhaamisien takia.Toivottavasti tulevat sukupolvet tulevat muistamaan hänet päälahtarina ja miehenä joka antoi persettään toiselle miehelle.Häpeä hänen muistolleen!!
Uralin pihlajan
ei unohdu
5400
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Se on hänelle aivan oikein.Mies joka tappautti tuhansittain omaa kansaa,ei ansaitsekaan parempaa mainetta kuin päälahtari teurastaja ja homo hän oli myös.Tiedän minäkin paljon suomalaisia monessa polvessa joidenka esivanhempia päälahtari tapatti.Heidän jälkeläisensä monessa polvessa vihaavat pääteurastajaa ja paljon vihaavatkin!!
http://iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1506813
Yrittää puolustaa lahtarimurhaajaa.Ajatelkaa itse ,Päälahtari ei ollut naimisissa kansalaissodan jälkeen kertaakaan,vaikka hän olisi saanut kuinka paljon hyvänsä kauniita naisia aviopuolisokseen.Päälahtari oli salaisesti myös ruskean reiän ritari loppuikänsä.Tämä on totuus eikä muuksi muutu.Häpeä hänen muistolleen myös hänen homoudestaan!!
homous jotenkin hävettävää ja kammoksuttavaa?
Ettekös te olekkaan niin suvaitsevaisia,kuin esitätte?
Historian suurmiehet ovat kaikki erittäin ristiriitaisia henkilöitä. Heitä vihataan ja heistä pidetään. Carl Custaf oli sotilas ja teki niinkuin käskettiin, niin sotaväessä opetetaan tottelemaan käskyjä. Kuka on se oikea päälahtari??? tai lahtarit.Kekä käskyt antoi? No toinen asia: eikös kaikki ruottin sukuiset ole pikkuisen homoja? Sillanpää, Bjurström, ja nyt joku Levengood. Ainakin sillä asialla pääsee lööppeihin ja saa julkisuutta. Kauanko Porilainen Uotinen tanssas sukkahousuissa, eikä meinannu esille päästä, pikkusen juoruja että onkin niitä miehiä, jo perhana on esillä.
Carl Gustaf hiertää ikuisesti niitten mieliä, jotka olisivat halunneet kaupungistamme Tammerkovskin. Elimmehän vuosia Kekkoslovakian aikaa, mutta oikeasti se oli parempi kuitenkin kuin olisimme olleet kommunistivallan alla.
Onhan meilläkin ollut kurjaa, mutta ei meitä Stalin mielenvikaisen järjestelmällisesti tappanutkaan.
Kustaan sodassa muinoin, Suomen rykmentti valtasi Riikan, papusopat syötyään muutamassa tunnissa. Riikaa pitivät sakemannit hallussaan, ja sitä pidettiin voittamattomana linnoituksena. Kun tarkemmin mietitään, olisiko Isä Aurinkoinen jättänyt Hakkapeliittakansan henkiin, VITUT. sanon minä.
Mannerheim, olkoon hintti,tyttäriensä isäkin, mutta erittäin taitava sotilas kuitenkin. Pieni kansamme elää omassa maassa vapaana.
Tampereen Pispala työläiskaupunginosa.....
Missä tontit pienetkin tilkut ovat omia, minäkin Tamperelainen lähiöstä kotoisin missä tontit ovat vuokralla.
Ettei vaan Pispalaiset olis lahtaripunikkeja, niitä sossuja jotka omiaan kavalsivat? Maanomistajia kuitenkin.