käykö 1.8l luupään ruisku 2l luupäähän

mä olen suunnittelemas laittaa tohon 2l kaasarin tilalle 1.8l ruiskun ja boksin onnistuuko se laittaa??
1306
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

En väitä itseäni asiantuntijaksi.
Arvelen jo imusarjoja täysin erilaisiksi 1,8i ja 2,0 kaasutinversiossa, joten en pysty hahmottamaan, miten sen i:n ymppäät kaasutinkoneeseen?
Lisäksi i tarvitsee epälukuisen määrän antureita, joita 2,0 moottorissa ei ole.

Kaveri osti 1,8 i-mallin varaosa-autoksi 2,0-autolleen, ja haaveili koko moottorin vaihtamista. Meni hyvin pitkäkestoiseksi pään raapimiseksi, ja nyt parin vuoden kuluttua moottori on edelleen vaihtamatta, sen verran erilaisia ovat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nissan power kirjoitti:

mä olen suunnittelemas laittaa tohon 2l kaasarin tilalle 1.8l ruiskun ja boksin onnistuuko se laittaa??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu