Garmin Legend

Kun lataaan waypoint managerilla uusia vapaa-ajankartta ruutuja garminin sd korttiin joka on gps:ssä.Miksi se hukkaa kortilta aijemmat kartat?
2203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ruudut pitää laittaa kerralla laitteeseen, mapsource tekee vain yhden tiedoston kartoista, joten se aina ylikirjautuu. Näin muistelisin, käsi gepsiä ei ole hetkeen ollut käytössä.

Äänestä
  • No johan on.Hyvä homma.pitää kokeilla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


legend kirjoitti:

Kun lataaan waypoint managerilla uusia vapaa-ajankartta ruutuja garminin sd korttiin joka on gps:ssä.Miksi se hukkaa kortilta aijemmat kartat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu