Pokeri jakosoftat satunnaisgeneraattorit (usein tuntuu antisatunaisilta) on runkattu niin että useammalle pelaajalle jaetaan hyvät kortit ja pöytä niin että useat osuvat johonkin.
Tästä syystä niitä ohivetoja sattuu tämän tästä.
Näin uskoisin, muuten ei ole selitettävissä jatkuvat parit pöydässä ja jatkuvat värivedot etc etc. Ei live pokerissa taatusti aivan näin mennä muuten sitä ei pelaisi kukaan.
Nettipokerissa on oltava tavallista enemmän toimintaa jotta sitä jaksaa tahkota. Itse kyllä toivoisin että tuo turbo olisi jätetty noista softista pois niin saatana usein ohi mennään paskalla. Kyllä sitä aktionia peliin saa muutenkin kunhan ottaa agressiivisen asenteen ja luovan tyylin peliinsä.
Täytyy muistaa
4
237
Vastaukset
- peluri texu
Olen pelannut yli kymmenellä huoneella ja kertomasi on totta. Etenkin Ongamella jaetaan mukavat taskukortit monille ja flopissa on suoran- värinvetoa jne. Noh, hyvähän se on talolle, kun potit kasvaa ja saa enemmän rakea, muttei tuolla pokerin kanssa ole paljoakaan tekemisitä, kun 2 outtisella mennään liian usein riverillä ohi, vaikka olet 95% suosikki..
Titan ja Gnuf ovat tällä hetkellä suht järkeviä pelipaikkoja ainakin omasta mielestäni. Ja suurimilla panoksilla pelaan Crypton verkossa, koska sieltä on porukka kadonnut jo aikaa sitten, eikä pahoja fisuja ole kiskomassa ohi, vaan vihutkin osaavat kunnioittaa korotuksia.- kommenttia
"paljo fisuja kiskomassa ohi" on se ny kumma jos haluaa mielummin pelata hyviä pelaajia vastaan ku fisuja?
- sama taas
kommenttia kirjoitti:
"paljo fisuja kiskomassa ohi" on se ny kumma jos haluaa mielummin pelata hyviä pelaajia vastaan ku fisuja?
Paljon paremmille tuotoille pääsen tasoisteni kanssa, kun pystyn laittamaan heidät helposti käsille ja arvioimaan korotuksista käsien vahvuudet jne. Montako kertaa olet hävinnyt QQ-parillasi Any Ace -fisulle? Aivan: monta. Pelaan tiukkaa ja aggressiivista, joten en edes halua pelata huonojen kanssa. En jaksa sen enempää selittää, kun pelikassa kertoo varsin hyvin, että tämä strategia toimii erittäin hyvin.
- poffice
Kannattaa tutkiskella miten usein määrättyjä kortteja tulee käteen. Vertaa esim AK vs 27 KK vs 22 89 9T. Jos käsihistoria 100K niin aika samoja ovat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M347077Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1143845Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v463796KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2501991Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e561906Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka331880Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn411482- 781283
Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj311254Tsekkoslovakialaiset Skoodat ei kelvanneet hesalaisille
Mutta jotain "polskifiiaatteja" Itä-Blokista kuitenkin hommaavat. No kommunistiakvaarioitahan nuo ovat muutenkin. https61186