Revolution Roulette näytteet täällä

Heyasd

http://music.nokia.fi/IE/frameset.aspx

Itselleni levy ei ole ainakaan näytteiden perusteella avautunut vielä aivan samalla tavalla kuin edelliset albumit Sings of life ja Carnival of rust jotka ovat mahtavia levyjä.

Mitä tulee ensimmäiseen single julkaisuun The ultimate Fling niin odotettavissa on ihan kelvollista hyvin rullaavaa rokkia joskin Carnival of rustin Locking upt the sunin, tai ensimmäisen levyn Late Goodbyen, Liftin, Illusion & Dream kappaleille ei tällä biisillä kampoihin laiteta, vaan mennään pitkälti siinä samassa joukossa, mutta välillä taas ei aivan täysin.

Varmasti kun kuulee lisää The ultimate Fling singlen lisäksi kokoanaisia kappaleita Revolution Roulette albumilta saa POTF:n uudistuneesta soundista paremman kuvan ja siitä kuinka onnistunut levy on ja verratuna 2 edelliseen albumiin. Se on jo varmaa näytteiden perusteella, että Revolution Roulettesta on tullut paikoin edeltäjiänsä hieman raskaampi ja jotain tuttuakin kuule, mutta ei yltiöpäin.

0

819

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitkä asiat

        tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
        Ikävä
        73
        893
      2. Miltä se tuntuu

        Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
        Ikävä
        104
        768
      3. 54
        713
      4. Rakas

        Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
        Ikävä
        41
        684
      5. Haluaisitko oikeasti

        Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
        Ikävä
        49
        644
      6. Pidit itseäsi liian

        Vanhana minulle? Niinkö?
        Ikävä
        44
        640
      7. En mahda sille mitään

        Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
        Ikävä
        31
        629
      8. Mitä se olisi

        Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
        Ikävä
        34
        577
      9. Joko olet luovuttanut

        Mun suhteen?
        Ikävä
        50
        570
      10. Sinunkin pitää jättää

        Se kaivattusi rauhaan.
        Ikävä
        38
        516
      Aihe